Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONESwitchPC
Okładka Cyber Protocol (XONE)

Cyber Protocol

Polska gra zręcznościowo-logiczna w cyberpunkowych realiach, która budzi skojarzenia z kultowym Pac-Manem. W Cyber Protocol zabawa toczy się na dwuwymiarowych planszach upstrzonych pułapkami i przeszkodami, które pokonujemy, kontrolując czerwoną kulkę.

Zręcznościowe | cyberpunk | elementy logiczne | 2D | multiplayer | na 2 osoby | polskie | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Cyber Protocol (XONE)

data premiery gry:

26wrz2019

Switch

5cze2020

XONE

wrz2020

PC

Cyber Protocol jest utrzymaną w stylistyce retro grą zręcznościową, wzbogaconą o elementy logiczne. Produkcja została opracowana i wydana przez niezależne polskie studio RedDeerGames.

Fabuła

Cyber Protocol przenosi nas do cyberpunkowego świata. W trakcie zabawy wcielamy się w hakera, którego zadaniem jest przywrócenie do życia androida G0X6. By tego dokonać, protagonista musi dostać się do jego głównego rdzenia i aktywować tytułowy protokół, po drodze pokonując kolejne elementy systemu bezpieczeństwa.

Mechanika

Na grę Cyber Protocol składa się sto poziomów. Rozgrywka przywodzi na myśl kultowego Pac-Mana; trafiamy tu na dwuwymiarową planszę przypominającą labirynt, po której zakamarkach kluczymy, kontrolując czerwoną kulkę. Naszym zadaniem jest pochłanianie świecących obiektów, a także unikanie rozmaitych przeszkód oraz pułapek. Wachlarz tych ostatnich stopniowo zwiększa się w miarę postępów, dzięki czemu ciągle stawiamy czoła nowym wyzwaniom.

Tryby gry

W Cyber Protocol można grać w pojedynkę lub rywalizować z maksymalnie trójką graczy na podzielonym ekranie. Oprócz trybu fabularnego na sprawdzenie czeka tu moduł arcade, gdzie liczba żyć jest limitowana, a swoimi osiągnięciami można się pochwalić na internetowych rankingach.

Kwestie techniczne

Cyber Protocol posiada pixelartową grafikę przywodzącą na myśl klasyki ze złotej ery automatów. Twórcy pozwalają nam przy tym dostosować jej wygląd do indywidualnych preferencji poprzez nałożenie na obraz i dźwięk rozmaitych filtrów. Dopełnieniem tego wszystkiego są synthwave'owe i chiptune’owe utwory towarzyszące zabawie, których można słuchać za pośrednictwem odtwarzacza zintegrowanego z grą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Cyber Protocol

Wymagania wiekowe Cyber Protocol

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Cyber Protocol

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3, 3 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

Switch
PC
XONE