Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS4SwitchPC
Okładka Super Bomberman R (XONE)
OkładkaSuper Bomberman R (XONE)

Super Bomberman R

Super Bomberman R odznacza się w pełni trójwymiarową oprawą graficzną, jednak akcja prezentowana jest w klasycznym widoku z góry.

Zręcznościowe | widok izometryczny | kooperacja

Super Bomberman R Premiera

3mar2017

Switch

12cze2018

PC XONE PS4

producent: Konami / Hexa Drive wydawca: Konami wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Gry podobne do Super Bomberman R

Overcooked

Cyber Protocol

Cyber Protocol

Super Bomberman R jest kolejną odsłoną kultowego cyklu zręcznościowych gier akcji, którego korzenie sięgają 1985 roku. Produkcja została przygotowana z myślą o PC, PS4 itd., a za jej powstanie odpowiada firma Konami.

Mechanika

W Super Bomberman R akcja prezentowana jest w perspektywie top-down. Gracze przejmują kontrolę nad tytułowym bohaterem, Bombermanem, którego zadaniem jest eliminacja przeciwników i rywali przy pomocy swojej podstawowowej broni – bomb. Choć założenia rozgrywki są niezwykle proste (wszak zabawa sprowadza się do przemierzania kolejnych lokacji i podkładania ładunków wybuchowych), zmaganiom towarzyszy aspekt taktyczny. Kluczem do sukcesu jest bowiem wykorzystywanie na swoją korzyść konstrukcji plansz, dzięki czemu możemy na przykład uwięzić oponenta w pułapce bez wyjścia.

Tryby gry

W Super Bomberman R bawić się można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. Dla samotników przygotowano fabularny tryb Story, który można rozegrać również w dwuosobowej kooperacji – na „oczyszczenie” czeka tutaj 50 zróżnicowanych plansz. Oprócz tego, w grze pojawia się moduł Battle, oparty na rywalizacji maksymalnie ośmiu zawodników – obejmuje on zarówno możliwość rozgrywania pojedynków przez Internet, jak i w sieci lokalnej.

Kwestie techniczne

Super Bomberman R charakteryzuje się przyzwoitej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Zabawie towarzyszy specjalnie skomponowany soundtrack, a poszczególnym bohaterom użyczyli głosu profesjonalni aktorzy dubbingowi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Super Bomberman R cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Bomberman R

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Super Bomberman R Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
Switch
PC
XONE
PS4