Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 29 sierpnia 2021, 11:30

autor: Karol Laska

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

Spis treści

Zapewne zdarza się Wam sprawdzać ofertę Steama czy jakiejkolwiek innej platformy PC w nadziei na znalezienie nowej interesującej gry dostępnej za darmo. Czasem bowiem nie bardzo możemy sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy, a chęć popykania w jakiś świeży tytuł jest silniejsza od nas. Ostatnio jednak coraz trudniej o wartościowe pozycje free-to-play, których byśmy już nie znali, bo na rynku nadal rządzą produkcje leciwe, na bieżąco aktualizowane i wspierane przez twórców.

I choć darmowych gier wartych uwagi pojawia się coraz mniej, udało się nam wyszukać tytuły, które mogą Was zainteresować. Nie zapomnieliśmy przy tej okazji o tym, co misie lubią najbardziej, czyli o wszelkiego rodzaju strzelankach, ale nie brakuje też w naszym zestawieniu paru mniej oczywistych pozycji. Warunki przy selekcji były trzy – po pierwsze, gra musiała być dobra, po drugie, dostępna na pecetach, a po trzecie, mieć premierę stosunkowo niedawno. Ostatecznie na poniższą listę trafiło osiem produkcji.

Caliber

  1. Producent: 1C Entertainment
  2. Gatunek: strzelanka
  3. Data premiery: 31 marca 2021 (start otwartej bety)

Caliber to kolejna darmowa strzelanka multiplayer, która próbuje odnaleźć swoje miejsce na rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że aktualnie prym wiodą Counter Strike: Global Offensive oraz Tom Clancy’s Rainbow Six – Siege (a za nimi długo, długo nic), z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. Czym więc produkcja ta próbuje przyciągnąć do siebie graczy? Chociażby wcale nie tak popularną w tym gatunku kamerą trzecioosobową oraz podkreśleniem dużej roli dostosowywania taktyki do sytuacji na polu bitwy.

W Calibrze możemy wcielić się w jedną z kilku dostępnych klas (pokroju typowego strzelca czy żołnierza wsparcia) – jak się zapewne domyślacie, każda z nich charakteryzuje się innym zestawem umiejętności i wymaga nieco innego stylu gry. I jasne, gdzieś to już wszystko wcześniej widzieliśmy, więc część z Was zapewne powie, że kolejny tytuł tego typu nie jest potrzebny światu. Jeżeli jednak będzie konsekwentnie rozwijany i dacie mu szansę, to kto wie, być może przetrwa próbę czasu.

Zainteresuj się Calibrem, jeśli:

  1. znudziłeś się CSGO;
  2. oprócz zwykłego strzelania cenisz sobie także taktyczne podejście do rozgrywki.
  1. Więcej o grze Caliber

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Polujesz na darmowe gry?

Jak pies gończy, żadnej nie pominę
3,9%
Staram się, ale bez przesady
31,6%
Jak coś zobaczę, to biorę
54,6%
Nie zwracam na to uwagi
7,5%
Nawet jak widzę, to nie biorę gier za darmo
2,3%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze darmowe gry 2024 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2024 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się, w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.