Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Splitgate: Arena Warfare (PC)

Splitgate: Arena Warfare PC

Multiplayerowa strzelanka FPP w modelu free-to-play, inspirowana kultowymi seriami takimi jak Quake i Unreal Tournament, a przy tym wzbogacona o mechanikę teleportów rodem z serii Portal.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Splitgate: Arena Warfare (PC)

producent: 1047 Games

wydawca: 1047 Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja2019

24maja2019

Steam

Splitgate: Arena Warfare jest FPS-em czerpiącym garściami z kultowych strzelanek pokroju serii Quake oraz Unreal Tournament, których założenia wzbogaca o mechanikę zaczerpniętą z cyklu Portal. Produkcja stanowi debiutancki projekt niezależnego amerykańskiego studia 1047 Games.

Mechanika

W Splitgate: Arena Warfare akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki bierzemy udział w dynamicznych pojedynkach toczonych na różnorodnych arenach. Na liście tych ostatnich znajdziemy między innymi futurystyczny klub nocny, bazę kosmiczną, starożytną świątynię czy choćby rozległą posiadłość.

Główną atrakcją gry jest obecność portali, które możemy tworzyć na wyznaczonych powierzchniach; nie tylko pozwalają one na szybkie przemieszczanie się pomiędzy oddalonymi od siebie punktami na mapie, lecz również wzbogacają nasze możliwości taktyczne (zaprawiony w bojach gracz wykorzysta je choćby do tego, by flankować oponentów lub ewakuować się z niebezpiecznej strefy). W trakcie zabawy wykorzystujemy rozbudowany arsenał broni palnej, na który składają się pistolety, karabiny maszynowe i snajperskie, strzelby, a także wynalazki pokroju karabinu plazmowego lub działka elektromagnetycznego.

Pomimo że w opisywanym tytule próżno szukać takich elementów, jak specjalizacje bądź perki, autorzy pozwalają na modyfikację wyglądu postaci oraz broni.

Tryby gry

Splitgate: Arena Warfare zostało opracowane z myślą o multiplayerowej zabawie przez Internet.

Kwestie techniczne

Splitgate: Arena Warfare działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Barwna, trójwymiarowa grafika tej produkcji prezentuje wysoką jakość, a jej stylistyka budzi skojarzenia przede wszystkim z cyklem Halo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 10  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Splitgate: Arena Warfare

Wymagania wiekowe Splitgate: Arena Warfare

16+

Wymagania sprzętowe Splitgate: Arena Warfare

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit