Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Unreal Tournament (PC)

Unreal Tournament PC

Kolejna odsłona popularnej serii sieciowych strzelanin FPS, zapoczątkowanej w 1999 roku. Tytuł stanowi swoisty restart marki – tym razem w całkowicie darmowym dla graczy modelu biznesowym – a za jego powstanie odpowiada ekipa Epic Games, protoplaści całego cyklu.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka Unreal Tournament (PC)

producent: Epic Games

wydawca: Epic Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unreal Tournament to sieciowa gra FPS, kontynuująca tradycje klasycznej serii tego typu, zapoczątkowanej w 1999 roku. Produkcję opracowało studio Epic Games i jest to pozycja całkowicie darmowa, bez żadnych mikropłatności.

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość wynalazła technologię pozwalającą na dalekie podróże gwiezdne, skolonizowała niezliczone systemy planetarne oraz weszła w kontakt z obcymi rasami. Jak na grę nastawioną wyłącznie na tryb multiplayer przystało, Unreal Tournament posiada bardzo skromne tło fabularne i stanowi ono jedynie pretekst do toczenia pojedynków z innymi graczami.

Produkcja pozostaje wierna tradycjom serii. Otrzymujemy zatem nastawioną wyłącznie na multiplayer pierwszoosobową strzelankę, w której toczymy bitwy z innymi graczami na obszernych arenach. Rozgrywka jest bardzo szybka i osiąganie sukcesów wymaga doskonałego refleksu. Autorzy przygotowali obszerny zestaw różnorodnych trybów zabawy, obejmujący zarówno klasyki typu deatchmatch i capture the flag, jak i bardziej oryginalne opcje rozgrywki.

Ciekawym elementem projektu jest jego model biznesowy. Unreal Tournament jest całkowicie darmowy i nie posiada żadnych mikropłatności, zaś fani mają dostęp do potężnych narzędzi moderskich, pozwalających na zmianę prawie każdego elementu gry. Użytkownicy jednocześnie posiadają możliwość sprzedawania własnych kreacji, a Epic Games inkasuje procenty od takich transakcji i w ten sposób zarabia na całym przedsięwzięciu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby udostępniać swoje mody bez opłat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 186 głosów czytelników.

Gry podobne do Unreal Tournament

Wymagania wiekowe Unreal Tournament

16+

Wymagania sprzętowe Unreal Tournament

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
Tim Sweeney: Epic nie wie, jak ukończyć Unreal Tournament
Tim Sweeney: Epic nie wie, jak ukończyć Unreal Tournament

wiadomość4 sierpnia 2019

Jeden z użytkowników Twittera spytał szefa Epic Games o ewentualne wznowienie prac nad Unreal Tournament. Niestety, Tim Sweeney rozwiał wątpliwości fanów marki. Studio nie bardzo ma pomysł na skończenie gry, a poza tym priorytetem pozostaje Fortnite.

Fortnite wykańcza Unreal Tournament
Fortnite wykańcza Unreal Tournament

wiadomość5 grudnia 2018

Tim Sweeney – prezes studia Epic Games, stojącego m.in. za Fortnite i Unreal Tournament – poinformował, że drugi z wymienionych projektów na razie nie będzie rozwijany. Przyczyną jest niezwykła popularność pierwszej z gier.

Wieści ze świata (Resident Evil: Revelations 2, StarCraft II: Legacy of the Void, Call of Duty: Advanced Warfare) 4/3/15
Wieści ze świata (Resident Evil: Revelations 2, StarCraft II: Legacy of the Void, Call of Duty: Advanced Warfare) 4/3/15

wiadomość4 marca 2015

Dziś piszemy o premierze drugiego epizodu gry Resident Evil: Revelations 2, zbliżających się beta-testach StarCraft II: Legacy of the Void oraz debiucie pecetowej wersji pierwszego DLC do Call of Duty: Advanced Warfare. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Unreal Tournament – wersja pre-alfa dostępna do pobrania [aktualizacja]
Unreal Tournament – wersja pre-alfa dostępna do pobrania [aktualizacja]

wiadomość13 sierpnia 2014

W sieci udostępniono do pobrania nieoficjalną wersję pre-alfa gry Unreal Tournament. Jest to zaledwie prototyp, w którym brakuje mnóstwa elementów i roi się od błędów, jednak może on zapewnić trochę zabawy i dać pojęcie o tym, w jakim kierunku zmierza studio Epic Games. Tytuł podlega nieustannym zmianom, otrzymując kolejne buildy co kilka dni. [Aktualizacja: Pliki zostały wycofane z powszechnego obiegu]

Wieści ze świata (FIFA 15, Colin McRae Rally, Star Citizen) 7/8/14
Wieści ze świata (FIFA 15, Colin McRae Rally, Star Citizen) 7/8/14

wiadomość7 sierpnia 2014

Dziś piszemy o zawartości FIFA 15, możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy za steamową wersję Colin McRae Rally oraz multiplayerze w Star Citizen. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.