Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2014, 14:46

autor: luckie

Wieści ze świata (FIFA 15, Colin McRae Rally, Star Citizen) 7/8/14

Dziś piszemy o zawartości FIFA 15, możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy za steamową wersję Colin McRae Rally oraz multiplayerze w Star Citizen. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w piątek):

 1. Wyprzedaż gier na licencji Games Workshop (m.in. seria Warhammer 40,000) – obniżka do 75%, WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek):

 1. State of Decay – obniżka 66% – 6,45 euro (ok. 27 zł), WWW
 2. Rocznicowa wyprzedaż gier firmy Meridian4 – obniżka 75% na wszystkie tytuły wydawcy, WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 60 tytułów, WWW

FIFA 15

Studio EA Sports przedłużyło kontrakt z Premier League do 2019 roku. W praktyce oznacza to, że w grze FIFA 15 pojawi się wszystkie 20 klubów i stadionów należących do angielskiej ligi. Na potrzeby tegorocznej odsłony piłkarskiego cyklu deweloperzy przeskanują głowy ponad 200 zawodników, aby ich wirtualne odpowiedniki wyglądały jeszcze realistyczniej. Gra ukaże się w Polsce 26 września 2014 roku.

TimeSplitters

Studio Crytek uznało za stosowne uspokoić fanów TimeSplitters, że nie pozbyło się praw do tej marki. Ostatnia transakcja z firmą Deep Silver dotyczyła wyłącznie cyklu Homefront – w jej wyniku produkcja gry Homefront: The Revolution przeszła w ręce ekipy z Deep Silver Dambuster z siedzibą w angielskim Nottingham. Rzecz w tym, że obie serie mają wspólnych twórców – studio Crytek UK (byłe Free Radical Design). Wątpliwości co do losów TimeSplitters pojawiły się, gdy Crytek poinformował o układzie z Deep Silver, co do przeniesienia zespołu Crytek UK do nowoutworzonego Deep Silver Dambuster, by tam wznowili oni pracę nad Homefront: The Revolution, ale już dla innego wydawcy.

Colin McRae Rally

Studio Codemasters przeprosiło fanów za mylący opis gry Colin McRae Rally na Steamie i zaoferowało możliwość odzyskania wydanych na nią pieniędzy. Omawiany tytuł to nic innego jak komputerowy port zeszłorocznej produkcji mobilnej, inspirowanej pierwszą odsłoną rajdowego cyklu. Niestety wiele osób wprowadzonych zostało w błąd, myśląc, że mają do czynienia z pełnoprawnym remake’iem hitu z 1998 roku. Zwrot kosztów możliwy jest do 19 sierpnia 2014 roku. W tym celu należy udać się na stronę transakcji na Steamie i odnaleźć przycisk „Refund” przy grze Colin McRae Rally.

Star Citizen

W wieloosobowej zabawie w trybie Arena Commander gry Star Citizen mogą już uczestniczyć wszyscy składkowicze. Do niedawna liczba ta była ograniczona do pierwszych 250 tysięcy „Gwiezdnych Obywateli”, ale wraz z patchem 12.5 studio Cloud Imperium Games zdjęło ten limit.

Unreal Tournament

W sieci pojawił się nowy film z produkcji Unreal Tournament – darmowej odsłonie popularnego cyklu FPS-ów, w którym przedstawiciele studia Epic Games opowiadają m.in. o trybie Capture The Flag.

Square Enix

W ciągu ostatniego kwartału (kwiecień-czerwiec 2014) dystrybucja gier wideo przyniosła firmie Square Enix przychód w wysokości ok. 229,5 mln dolarów, co przełożyło się na zysk operacyjny ok. 43,9 mln dolarów, czyli jakieś 346% więcej niż w przed rokiem. Sukces ten po części przypisywany jest nieustającej sprzedaży Final Fantasy XIV oraz Dragon Quest X. Do tej pory za sześciomiesięczny okres mający zakończyć się 30 września 2014 roku firma spodziewała się zarobić ok. 12,7 mln dolarów – teraz prognoza wzrosła niemal trzykrotnie, do 34,2 mln dolarów zarobku (oraz 693,5 mln dolarów przychodu).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. The Expendabros
 2. Shadows: Heretic Kingdoms
 3. Nosgoth
 4. Woolfe: The Redhood Diaries
 5. Wasteland 2
 6. Velocity 2X
 7. The Settlers: Kingdoms of Anteria
 8. Assassin's Creed: Rogue
 9. Shelter 2

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. FIFA 15 Barclays Premier League
 2. The Sims 4 bądź szalony, szalone historie - trailer (PL)