Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Shadows: Heretic Kingdoms (PC)
OkładkaShadows: Heretic Kingdoms (PC)

Shadows: Heretic Kingdoms PC

Należąca do podgatunku hack’n’slash gra RPG akcji, stanowiąca kontynuację wydanego w 2004 roku Kult: Heretic Kingdoms.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji

Shadows: Heretic Kingdoms Premiera PC

20listopada2014

pudełko PL

5grudnia2014

producent: Games Farm wydawca: bitComposer Games wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shadows: Heretic Kingdoms

Diablo III

Torchlight II

Sacred 2: Fallen Angel

Shadows: Heretic Kingdoms jest reprezentantem gatunku hack’n’slash z widokiem izometrycznym. Omawiana produkcja stanowi kontynuację Kult: Heretic Kingdoms – tytułu stworzonego przez studio 3D People w 2004 roku (choć w wielu częściach świata, również w Polsce, zadebiutował on w roku 2005). Na przestrzeni lat piecza nad marką przewędrowała w ręce nowych właścicieli, toteż za stworzenie Shadows: Heretic Kingdoms odpowiedzialność ponoszą studio Games Farm i niemiecki wydawca bitComposer Games.

Fabuła

Wydarzenia opowiedziane w Shadows: Heretic Kingdoms mają miejsce kilka lat po tych, jakich świadkami byliśmy w wydanym dekadę wcześniej pierwowzorze. Niemniej, sequel opowiada zupełnie nową historię, niezwiązaną bezpośrednio z poprzednią grą. Tytułowe Heretyckie Królestwa pogrążają się w chaosie, a jedyną szansą na ocalenie ich przed pochłęniem przez ciemność jest wykorzystanie mocy i potencjału dusz największych herosów, jacy przed laty stąpali po ziemi.

Dlatego jedyną istotą zdolną ocalić świat i zarazem głównym bohaterem produkcji jest demon znany jako Pożeracz (ang. Devourer). Jego szczególne zdolności polegają na możliwości wędrowania między dwoma wymiarami – rzeczywistym i światem cieni – oraz pożeraniem dusz martwych istot celem przejęcia nad nimi kontroli.

Mechanika

Takie założenia koncepcyjne sprawiają, że gra daje nam złudzenie kierowania drużyną – choć protagonista jest jeden, w danej chwili możemy sterować samym demonem w czystej postaci lub przybrać formę jednej z trzech wybranych istot spośród puli tych, które znajdują się w mocy Pożeracza. Zatem na ekranie nie oglądamy czterech postaci naraz – każda dusza dzieli ciało z demonem, toteż zmiana kierowanego herosa (mogąca nastąpić w dowolnym momencie) oznacza po prostu przeobrażenie się w kogoś innego.

Każda możliwa do zawładnięcia dusza reprezentuje bohatera dysponującego unikatowymi cechami i umiejętnościami, którego rozwój przebiega niezależnie od pozostałych członków „drużyny”. Szybkość zdobywania punktów doświadczenia jest uzależniona od tego, jak dużo czasu spędzamy w danym ciele. Na gracza czeka spora pula dusz, z której można sformować „towarzyszącą” protagoniście w danym momencie trójkę – demon może dzielić ciało z duszami zarówno dobrych i prawych herosów, jak i łotrów czy nawet potworów.

Również druga zdolność Pożeracza – możliwość przemieszczania się między dwoma planami egzystencji – przekłada się w znaczący sposób na mechanikę rozgrywki. Mogąc wskoczyć w świat cieni, zaskakujemy przeciwników, by zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, unikamy zastawionych pułapek, a także łatwiej rozwiązujemy zagadki logiczne.

Kwestie techniczne

Shadows: Heretic Kingdoms ukazuje akcję w widoku izometrycznym. Oprawa graficzna jest trójwymiarowa i chociaż nie prezentuje najwyższego poziomu, jaki można znaleźć wśród współczesnych gier, jest estetyczna, a w dodatku umiejętnie podkreśla mroczny charakter świata przedstawionego.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Shadows: Heretic Kingdoms cena w dniu premiery: 109,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shadows: Heretic Kingdoms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shadows: Heretic Kingdoms Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8