Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Shadows: Heretic Kingdoms (PC)

Shadows: Heretic Kingdoms PC

Należąca do podgatunku hack’n’slash gra RPG akcji, stanowiąca kontynuację wydanego w 2004 roku Kult: Heretic Kingdoms.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji

PC Windows
Okładka Shadows: Heretic Kingdoms (PC)

producent: Games Farm

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2014

5grudnia2014

pudełko PL

Shadows: Heretic Kingdoms jest reprezentantem gatunku hack’n’slash z widokiem izometrycznym. Omawiana produkcja stanowi kontynuację Kult: Heretic Kingdoms – tytułu stworzonego przez studio 3D People w 2004 roku (choć w wielu częściach świata, również w Polsce, zadebiutował on w roku 2005). Na przestrzeni lat piecza nad marką przewędrowała w ręce nowych właścicieli, toteż za stworzenie Shadows: Heretic Kingdoms odpowiedzialność ponoszą studio Games Farm i niemiecki wydawca bitComposer Games.

Fabuła

Wydarzenia opowiedziane w Shadows: Heretic Kingdoms mają miejsce kilka lat po tych, jakich świadkami byliśmy w wydanym dekadę wcześniej pierwowzorze. Niemniej, sequel opowiada zupełnie nową historię, niezwiązaną bezpośrednio z poprzednią grą. Tytułowe Heretyckie Królestwa pogrążają się w chaosie, a jedyną szansą na ocalenie ich przed pochłęniem przez ciemność jest wykorzystanie mocy i potencjału dusz największych herosów, jacy przed laty stąpali po ziemi.

Dlatego jedyną istotą zdolną ocalić świat i zarazem głównym bohaterem produkcji jest demon znany jako Pożeracz (ang. Devourer). Jego szczególne zdolności polegają na możliwości wędrowania między dwoma wymiarami – rzeczywistym i światem cieni – oraz pożeraniem dusz martwych istot celem przejęcia nad nimi kontroli.

Mechanika

Takie założenia koncepcyjne sprawiają, że gra daje nam złudzenie kierowania drużyną – choć protagonista jest jeden, w danej chwili możemy sterować samym demonem w czystej postaci lub przybrać formę jednej z trzech wybranych istot spośród puli tych, które znajdują się w mocy Pożeracza. Zatem na ekranie nie oglądamy czterech postaci naraz – każda dusza dzieli ciało z demonem, toteż zmiana kierowanego herosa (mogąca nastąpić w dowolnym momencie) oznacza po prostu przeobrażenie się w kogoś innego.

Każda możliwa do zawładnięcia dusza reprezentuje bohatera dysponującego unikatowymi cechami i umiejętnościami, którego rozwój przebiega niezależnie od pozostałych członków „drużyny”. Szybkość zdobywania punktów doświadczenia jest uzależniona od tego, jak dużo czasu spędzamy w danym ciele. Na gracza czeka spora pula dusz, z której można sformować „towarzyszącą” protagoniście w danym momencie trójkę – demon może dzielić ciało z duszami zarówno dobrych i prawych herosów, jak i łotrów czy nawet potworów.

Również druga zdolność Pożeracza – możliwość przemieszczania się między dwoma planami egzystencji – przekłada się w znaczący sposób na mechanikę rozgrywki. Mogąc wskoczyć w świat cieni, zaskakujemy przeciwników, by zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, unikamy zastawionych pułapek, a także łatwiej rozwiązujemy zagadki logiczne.

Kwestie techniczne

Shadows: Heretic Kingdoms ukazuje akcję w widoku izometrycznym. Oprawa graficzna jest trójwymiarowa i chociaż nie prezentuje najwyższego poziomu, jaki można znaleźć wśród współczesnych gier, jest estetyczna, a w dodatku umiejętnie podkreśla mroczny charakter świata przedstawionego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Gry podobne do Shadows: Heretic Kingdoms

Klasyfikacja PEGI Shadows: Heretic Kingdoms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shadows: Heretic Kingdoms

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Wieści ze świata (Uncharted 4, Street Fighter V, Shadows: Heretic Kingdom, Steam, EA Access) 28/8/2015
Wieści ze świata (Uncharted 4, Street Fighter V, Shadows: Heretic Kingdom, Steam, EA Access) 28/8/2015

wiadomość28 sierpnia 2015

Dziś piszemy m.in. o postępach w produkcji Uncharted 4: A Thief’s End, nowej postaci w Street Fighter V, przyszłości hack’n’slasha Shadows: Heretic Kingdom, liczbie gier na Steamie oraz prezencie dla abonentów EA Access w postaci dodatku do Battlefielda 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

BitComposer Entertainment ogłosiło bankructwo
BitComposer Entertainment ogłosiło bankructwo

wiadomość17 grudnia 2014

Niemiecka firma bitComposer Entertainment, znana przede wszystkim jako wydawca nowszych odsłon serii Jagged Alliance, ogłosiła bankructwo. Nie oznacza to jeszcze jej definitywnego końca – spółka nadal funkcjonuje jako wydawca, ale potrzebuje pomocy ze strony inwestorów, by uregulować długi.

Shadows: Heretic Kingdoms - pierwsza
Shadows: Heretic Kingdoms - pierwsza "Księga" ukaże się 13.11

wiadomość6 września 2014

Studio bitComposer Games zapowiedziało dziś datę wydania pierwszej z dwóch "Ksiąg" Shadows: Heretic Kingdoms. Trafi ona do posiadaczy komputerów osobistych 13 listopada. Ponadto do znajdującej się obecnie w fazie Wczesnego Dostępu gry wydana została aktualizacja.

Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms
Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms

wiadomość27 lutego 2014

Firma bitComposer Games zapowiedziała grę RPG akcji o tytule Shadows: Heretic Kingdoms. Będzie to kontynuacja wydanego przed dekadą hack’n’slasha Kult: Heretic Kingdoms. Nowy tytuł powstaje jedynie z myślą o pecetach, a jego premiera nastąpi pod koniec 2014 roku.