Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2015, 14:38

autor: Draug

Wieści ze świata (Uncharted 4, Street Fighter V, Shadows: Heretic Kingdom, Steam, EA Access) 28/8/2015

Dziś piszemy m.in. o postępach w produkcji Uncharted 4: A Thief’s End, nowej postaci w Street Fighter V, przyszłości hack’n’slasha Shadows: Heretic Kingdom, liczbie gier na Steamie oraz prezencie dla abonentów EA Access w postaci dodatku do Battlefielda 4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do piątku 28.08 do godz. 19:00):

  • Shelter – obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Shelter 2 – obniżka 33% – 10,04 euro (ok. 43 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 28.08 do godz. 19:00):

Oferta weekendowa (przeceny do 31.08 godz. 19:00, darmowe granie do 30.08 godz. 22:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 31.08 do godz. 19:00) – obniżka cen 118 gier, WWW

Promocje GOG.com

Przecena nowo wprowadzonych do oferty klasyków Bethesdy Softworks (do środy 2 września do godz. 14:59) – WWW, więcej informacji tutaj

Weekend Promo: Back to Old-School – 70% zniżki na ponad 30 klasyków z serii takich jak Alone in the Dark, Blood, Cannon Fodder, Carmageddon, Gothic, Leisure Suit Larry, RollerCoaster Tycoon i Sensible Soccer (do wtorku 1 września do godz. 5:59), WWW

Uncharted 4: A Thief’s End

Produkcja czwartej odsłony przygód Nathana Drake’a zmierza coraz większymi krokami ku końcowi. Potwierdzenie przyszło ostatnio ze strony Richarda McGonagle’a i Emily Rose – aktorów odtwarzających role Sully’ego i Eleny – którzy wyjawili, że mają już za sobą pracę na motion-capture’owym planie gry. Tym samym Uncharted 4: A Thief’s End powinno trafić na rynek zgodnie z planem, czyli najpóźniej w ostatnich dniach marca 2016 roku.

Street Fighter V

Firma Capcom ujawniła kolejną postać, która pojawi się w najnowszej odsłonie jej kultowej serii bijatyk. W Street Fighter V powrót zaliczy Rainbow Mika (znana też jako R. Mika) – wrestlerska gwiazda, która do tej pory dostępna była tylko w grze Street Fighter Alpha 3, wydanej pierwotnie na automaty w 1998 roku. Z możliwościami tej zawodniczki zapozna Was poniższy trailer. Przy okazji przypominam, że dziś w nocy (o godz. 1:00) ruszają beta-testy omawianej gry na PlayStation 4.

Shadows: Heretic Kingdom

Jeśli jesteście posiadaczami ostatniego hack’n’slasha studia Games Farm – wydanego w listopadzie 2014 roku jako swoista kontynuacja gry Kult: Heretic Kingdoms z 2004 roku – być może rozczarował Was fakt, że deweloper nie zapewnił praktycznie żadnego wsparcia po premierze swojego dzieła. Jak się okazuje, stały za tym konkretne przyczyny – i właśnie zostały wyjaśnione. Zespół Games Farm przez ostatnie pół roku dążył do przejęcia pełni praw do marki Heretic Kingdoms od wydawcy – firmy bitComposer Games – który w grudniu ogłosił bankructwo. Udało się, czego skutkiem jest przerwanie ciszy, wypuszczenie nowego patcha do Shadows: Heretic Kingdoms oraz ogłoszenie planów na przyszłość studia.

Przede wszystkim, trwają prace nad kontynuacją fabuły omawianego hack’n’slasha (Book 2) – nie ujawniono żadnych informacji na jej temat, poza tą, że zostanie ona wypuszczona jako darmowa aktualizacja dla posiadaczy „podstawki”. Oprócz tego w przygotowaniu są DLC z trzema dodatkowymi zadaniami, które również trafią w ręce graczy bezpłatnie. Nie zabraknie też kolejnych łatek do „jedynki”. Wspomnijmy jeszcze, że twórcy postanowili zrekompensować użytkownikom czekanie, oferując garść prezentów dla właścicieli gry (więcej informacji na ten temat znajdziecie w końcówce tego komunikatu) oraz 50-procentową przecenę na Shadows: Heretic Kingdom, która potrwa na Steamie do czwartku 3 września (do godz. 19:00).

Na koniec warto napomknąć, że w ręce studia Games Farm przeszła przy okazji jeszcze jedna marka – seria drugowojennych lotniczych strzelanek Air Conflicts. Nie wiadomo jednak, czy deweloper ma już wobec niej sprecyzowane plany.

Steam

Platforma dystrybucji cyfrowej firmy Valve Software osiągnęła ostatnio kolejny kamień milowy. Użytkownicy forum dyskusyjnego NeoGAF dopatrzyli się, że liczba gier dostępnych na Steamie właśnie przekroczyła 6 tysięcy – to skok o ponad 2 tysiące względem stanu sprzed niecałego roku. Jeśli doliczyć do tego wersje demonstracyjne i dodatki DLC, wynik ulega podniesieniu do kilkunastu tysięcy. Dla porównania, rodzima platforma GOG.com oferuje obecnie ok. 1200 pozycji, zaś w przypadku Origina (własności Electronic Arts) liczba ta wynosi zaledwie ok. 200 tytułów i jest najprawdopodobniej jeszcze mniejsza dla pecetowych gier w sklepie Uplay (należącym do Ubisoftu).

EA Access / Battlefield 4

Firma Electronic Arts przygotowała prezent dla posiadaczy Xboksa One, którzy uczestniczą w programie EA Access. Do 3 września można za darmo dodać do swojej kolekcji Wojnę na morzu, czyli trzeci dodatek do gry Battlefield 4. Ta strzelanka sieciowa studia DICE jest dostępna bezpłatnie w ramach The Vault, więc nie trzeba martwić się o konieczność dokupienia „podstawki” do rozszerzenia.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy: