Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONESwitchPC
Okładka Sky Rogue (XONE)

Sky Rogue

Dynamiczna strzelanka lotnicza w minimalistycznej oprawie graficznej, przypominającej symulatory lotu z początku lat 90-tych. W Sky Rogue zasiadamy za sterami nowoczesnych myśliwców, a naszym zadaniem jest eliminacja licznych celów w generowanym proceduralnie świecie.

Akcji | samoloty | na 2 osoby | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Sky Rogue (XONE)

data premiery gry:

24sie2017

PC

26kwi2018

Switch

31sty2020

XONE

Sky Rogue to dynamiczna, zręcznościowa strzelanina lotnicza, zrealizowana w minimalistycznej oprawie graficznej. Za powstanie gry odpowiada niezależne, trzyosobowe studio Fractal Phase.

W grze zasiadamy za sterami nowoczesnych myśliwców, a naszym zadaniem jest eliminacja licznych celów powietrznych, naziemnych oraz nawodnych. Zabawa toczy się w generowanym proceduralnie świecie, złożonym z niezliczonej ilości wysp i wysepek, a celem zabawy jest jak najdłuższe utrzymanie się w powietrzu i zarobienie przy tej okazji jak największej ilości gotówki.

Rozgrywkę rozpoczynamy na pokładzie podniebnego lotniskowca, gdzie decydujemy o wyborze samolotu oraz jego uzbrojeniu. W toku rozgrywki odblokowujemy zaś kolejne, coraz silniejsze modele myśliwców oraz ulepszamy posiadane bronie, które przydadzą się w konfrontacji z silniejszymi przeciwnikami oraz bossami. Podczas zabawy przyjdzie nam bowiem stawić czoła nie tylko innym myśliwcom, ale także potężnym podniebnym krążownikom i okrętom wojennym, zasypującym nas lawiną pocisków. Nie obejdzie się więc bez lawirowania pomiędzy nadlatującymi rakietami wroga, co jest o tyle ważne, że śmierć w grze jest permanentna i w wypadku strącenia, musimy zaczynać całą zabawę od początku.

Sky Rogue odznacza się minimalistyczną, choć urokliwą oprawą graficzną w pastelowych kolorach. Poszczególne wyspy zbudowane są (co ciekawe) z heksagonalnych pól i wypełnione prostymi, kanciastymi modelami. Same samoloty wykonane zostały zaś w technologii cel-shading, nadającej im lekko kreskówkowego charakteru. Całość przypomina nieco produkcje z początku lat 90-tych i konsoli SEGA Dreamcast.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran    

Wymagania wiekowe Sky Rogue

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sky Rogue

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 512 MB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 200 MB HDD, Windows XP SP2

Filth, changeType(), Sky Rogue oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (27/02/2014)
Filth, changeType(), Sky Rogue oraz inne Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (27/02/2014)

wiadomość2 marca 2014

W najnowszym odcinku Darmówek polecamy m.in. oryginalną platformówkę, wektorową grę lotniczą, komediową strategię i symulator zawodu paparazzo.

PC
Switch
XONE