Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeXONESwitchPS4PC
Okładka 303 Squadron: Battle of Britain (XONE)

303 Squadron: Battle of Britain

Dywizjon 303: Bitwa o Anglię

Przygotowany we współpracy poznańskiego studia Atomic Jelly z firmą Movie Games symulator lotniczy w realiach II wojny światowej.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | polskie | indie | historyczne

Okładka 303 Squadron: Battle of Britain (XONE)

data premiery gry:

anulowana

PS4 XONE Switch

31sie2018

PC

303 Squadron: Battle of Britain jest symulatorem lotniczym, za którego opracowaniem stoi studio Atomic Jelly. Produkcja pojawiła się na platformie PC, PS4 itd., a jej wydanie wzięła na swoje barki firma Movie Games. Zarówno producent, jak i wydawca opisywanego tytułu wchodzą w skład grupy PlayWay.

Fabuła

Historia opowiedziana w grze 303 Squadron: Battle of Britain koncentruje się na przedstawieniu tytułowego Dywizjonu 303 – polskiego oddziału lotniczego uformowanego w Wielkiej Brytanii w 1940 roku, który walczył u boku RAF-u, odgrywając kluczową rolę podczas Bitwy o Anglię. Gracze mają możliwość prześledzenia losów poszczególnych pilotów, mechaników i pozostałych osób pracujących w bazie lotniczej w Northolt, a także wzięcia udziału w autentycznych potyczkach z tamtego okresu, których przebieg odtworzono w oparciu o historyczne dokumenty.

Mechanika

Opracowując schemat rozgrywki w 303 Squadron: Battle of Britain, autorzy położyli nacisk na szybkie i dynamiczne bitwy w przestworzach. Stojące za nimi mechanizmy plasują ów tytuł pomiędzy symulacją a grą zręcznościową. Pomimo że całość została skonstruowana w taki sposób, by dobrze się tutaj czuli zarówno kompletni nowicjusze, jak i doświadczeni piloci, autorom udało się oddać specyfikę ówczesnych potyczek i maszyn, jakie brały w nich udział.

W przerwach od walki z siłami Luftwaffe trafiamy do wyżej wspomnianej bazy, którą zaprojektowano w oparciu o archiwalne plany i oddano nam do swobodnej eksploracjimożemy tutaj dokonać niezbędnych napraw w naszym samolocie (mowa o modelu Hawker Hurricane) czy zainstalować przydatne modyfikacje, ale też rozejrzeć się za skrzętnie poukrywanymi znajdźkami. Oprócz zadań głównych na wykonanie czeka szereg zleceń pobocznych, również opracowanych w oparciu o prawdziwe wydarzenia z czasów II wojny światowej (aczkolwiek niekoniecznie powiązanych z samym Dywizjonem 303), które zabierają nas w podróż na inne europejskie teatry działań wojennych.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna 303 Squadron: Battle of Britain prezentuje wysoki poziom wykonania. Uwagę zwracają zwłaszcza pełne detali projekty samolotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Gry podobne do 303 Squadron: Battle of Britain

Wymagania wiekowe 303 Squadron: Battle of Britain

12+

Wymagania sprzętowe Dywizjon 303: Bitwa o Anglię

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4690 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/10
303 Squadron: Battle of Britain trafi do Wczesnego Dostępu w maju
303 Squadron: Battle of Britain trafi do Wczesnego Dostępu w maju

wiadomość19 kwietnia 2018

Choć początkowo premiera 303 Squadron: Battle of Britain w steamowym Wczesnym Dostępie była planowana na kwiecień, ostatecznie tytuł wyląduje tam w maju. Twórcy potrzebują więcej czasu na wprowadzenie dodatkowych szlifów.

303 Squadron: Battle of Britain - polska gra lotnicza trafiła na Kickstartera
303 Squadron: Battle of Britain - polska gra lotnicza trafiła na Kickstartera

wiadomość10 stycznia 2018

Fani gier lotniczych i II wojny światowej powinni udać się na Kickstartera, gdzie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na rodzimą produkcję 303 Squadron: Battle of Britain.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 lipca 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 lipca 2017 r.)

wiadomość24 lipca 2017

Miniony tydzień okazał się bardzo owocny dla polskiego rynku. Poznaliśmy daty premiery gier Observer i Darkwood. Zobaczyliśmy też pierwsze screeny z 303 Squadron: Battle of Britain oraz zwiastuny Redum of Sun, Tank Mechanic Simulator i Space Mechanic Simulator.

PC
PS4
XONE
Switch