Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2018, 15:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

303 Squadron: Battle of Britain - polska gra lotnicza trafiła na Kickstartera

Fani gier lotniczych i II wojny światowej powinni udać się na Kickstartera, gdzie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na rodzimą produkcję 303 Squadron: Battle of Britain.

303 Squadron: Battle of Britain - polska gra lotnicza trafiła na Kickstartera - ilustracja #1
303 Squadron: Battle of Britain w skrócie:
  • gra lotnicza z elementami symulatora mechanika;
  • tworzona przez polskie studio Atomic Jelly;
  • ukaże się na komputerach osobistych w marcu 2018 roku;
  • możliwe wersje konsolowe – wszystko zależy od wyniku zbiórki pieniędzy.

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na 303 Squadron: Battle of Britain – produkcję od rodzimego studia Atomic Jelly. Co ciekawe, twórcy nie potrzebują zbyt wielu pieniędzy – mowa o 12 tysiącach dolarów kanadyjskich (około 33,7 tysiąca złotych), które zapewne uda się bardzo szybko pozyskać (w momencie pisania wiadomości na koncie twórców były już prawie 4 tysiące). Jeżeli chcecie się dołożyć, to możecie zainwestować dowolną kwotę, ale dopiero od 16 dolarów kanadyjskich (około 45 zł) wzwyż zaklepiecie sobie cyfrową wersję produkcji (premiera w marcu 2018 roku) oraz dostęp do dema, które zostanie wkrótce oddane w ręce uprawnionych darczyńców.

Oczywiście 12 tysięcy dolarów kanadyjskich to dopiero początek. Po zebraniu 20 tysięcy 303 Squadron: Battle of Britain doczeka się kilku dodatkowych wersji językowych, w tym i polskiej. 30 tysięcy zaowocuje kamerą X-ray, w efektowny sposób pokazującą zniszczenia maszyn, 95 tysięcy sprawi, że w grze pojawi się tryb Custom Battle, natomiast po zebraniu 175 i 220 tysięcy produkcja ukaże się nie tylko na PC-tach, ale też na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. 303 Squadron: Battle of Britain na Kickstarterze
  2. Oficjalna strona gry 303 Squadron: Battle of Britain

Dobra, ale o czym w ogóle piszemy? Jest to mieszanka gry zręcznościowej z symulatorem mechanika. Produkcja została zainspirowana przygodami walczącego podczas II wojny światowej Dywizjonu 303. Gracze będą więc brali udział w rozmaitych misjach, walcząc w przestworzach z innymi pilotami, ale to nie wszystko. Podczas zabawy odwiedzimy też bazę, gdzie dokonamy niezbędnych napraw oraz wprowadzimy ulepszenia i modyfikacje do swojej maszyny. Co ciekawe, można będzie się także przechadzać po placówce, odwiedzając rozmaite budowle.

Na zwiastunach 303 Squadron: Battle of Britain nie prezentuje się jakoś rewelacyjnie, ale sam pomysł jest całkiem interesujący. Zobaczmy, co z tego wszystkiego wyniknie.