Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2018, 16:18

Wieści ze świata (ESO, The Raven Remastered, AO Tennis, Shadowrun: Dragonfall) 10/01/2018

Dziś piszemy o zapowiedzi dużej aktualizacji i DLC Dragon Bones do MMO The Elder Scrolls Online, marcowej premierze remastera przygodówki The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei, wersji PC sportowego symulatora AO Tennis i odtworzeniu Shadowruna na SNES-a (1993) wewnątrz Shadowrun: Dragonfall. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Elder Scrolls Online – DLC Dragon Bones i Aktualizacja 17

The Elder Scrolls Online, czyli MMO osadzone w klasycznym świecie Tamriel, nie pojawia się może w serwisach branżowych zbyt często, ale jest też dalekie od naturalnej śmieci. 10 milionów graczy może z niecierpliwością oczekiwać premiery Aktualizacji 17 i związanego z nią DLC Dragon Bones.

Nieumarły smok – kiedy zabijanie zwykłych smoków traci swój urok. - Wieści ze świata (ESO, The Raven Remastered, AO Tennis, Shadowrun: Dragonfall) 10/01/2018 - wiadomość - 2018-01-11
Nieumarły smok – kiedy zabijanie zwykłych smoków traci swój urok.

Najnowsza łatka wprowadzi kolejne usprawnienia dla wszystkich użytkowników. Zapowiedziano m.in. poprawki w mechanikach walki, system strojów, który umożliwi dostosowywanie wyglądu noszonego wyposażenia, bezpieczną skrytkę na ekwipunek w domu gracza i doradców, którzy podpowiedzą nam, w co inwestować ciężko wygrindowane punkty umiejętności. Dwie nowe mapy w trybie Battlegrounds – Mor Khazgur i Głębinodrom – także są darmowe, ale dostęp do samych potyczek PvP wymaga dodatku Morrowind.

Darmowe dla członków ESO Plus Dragon Bones zapewni zaś dwa kolejne lochy (Szczyt Przyzywacza Łusek oraz Nora Kłów), w których spotkamy ogry, nekromantów i tytułowego (poniekąd) kościanego smoka. Za uczestnictwo w kolejnych przygodach można zaś zgarnąć gamę niewidzianych wcześniej przedmiotów, kolejnych osiągnięć i obiektów do kolekcji.

Premiera patcha #17 i pakietu DLC ma odbyć się w lutym 2018 roku, choć nie podzielono się dokładną datą. Dodatkowe szczegóły dostępne są w tym miejscu.

The Raven Remastered z marcową premierą

The Raven: Dziedzictwo mistrza złodziei było zacną przygodówką typu point-and-click od KING Art Games, opowiadającą o losach tajemniczego włamywacza o pseudonimie Kruk i podążającego za nim konstabla Zellnera. Wedle wydawcy THQ Nordic tytuł najwyraźniej okazał się wart kolejnych „odwiedzin”. Firma ogłosiła bowiem plany wydania odnowionej wersji gry całkiem niedługo. Premierę The Raven Remastered zaplanowano na 13 marca 2018 roku, produkcja ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wśród wprowadzonych usprawnień wymieniane są nowe animacje, poprawione oświetlenie oraz… włosy, a wszystko to w rozdzielczościach HD. Dodano też parę nowych języków, choć polskie napisy dostępne były już w pierwowzorze.

AO Tennis pojawi się także na PC

Symulator sportowy AO Tennis powoli przygotowuje się do debiutu na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra obiecuje „najbardziej zaawansowaną symulację tenisa, jaka kiedykolwiek powstała”, nic więc dziwnego, że zainteresowali się nią także komputerowi fani „białego sportu”. Odpowiedzialny za projekt deweloper Big Ant Studios odpowiada im na pytania na Twitterze – gracze mogą liczyć na edycję PC, ale pojawi się ona później, najprawdopodobniej gdzieś w pierwszej połowie 2018 roku.

AO Tennis wskoczy na konsolowe korty 16 stycznia 2018 roku (PS4 i XONE). Co ciekawe, początkowo pojawi się jedynie na rynku australijskim. Na międzynarodową premierę oraz wersję PC trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

Shadowrun na SNES-a powraca jako mod

Trzeba mieć jakieś pasje. - Wieści ze świata (ESO, The Raven Remastered, AO Tennis, Shadowrun: Dragonfall) 10/01/2018 - wiadomość - 2018-01-11
Trzeba mieć jakieś pasje.

Jeden moder z niezłym zacięciem często wystarcza, by stworzyć coś z niczego. Koder o pseudonimie „Geeked” postanowił na przykład wskrzesić kultową grę Shadowrun (1993), wydaną na Super Nintendo Entertainment System. Za „płótno” posłużyła mu gra z tego samego uniwersum – Shadowrun: Dragonfall. Obecnie ambitny mod znajduje się w fazie beta 4.0. Można rozegrać wszystkie poziomy, lecz pozostało jeszcze nieco rzeczy do usprawnienia i bugów do rozgniecenia. Zainteresowani mogą dowiedzieć się nieco więcej na oficjalnej stronie projektu w Warsztacie Steam.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. The Last Guardian VR Demo
 2. Rusty Lake Paradise
 3. GoNNER
 4. Soul Gambler
 5. SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE
 6. Metal Gear Survive
 7. Batman: The Telltale Series - The Enemy Within
 8. The Station
 9. Sparkle Unleashed
 10. OK K.O.! Let's Play Heroes
 11. Raceline CC
 12. Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Battalion 1944 zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 2. 303 Squadron: Battle of Britain zwiastun rozgrywki #1
 3. 303 Squadron: Battle of Britain cinematic
 4. Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall Gruzja (PL)