Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Rusty Lake Paradise (PC)

Rusty Lake Paradise

Rusty Lake Paradise to opracowana z myślą o pecetach przygodówka. Gracz wciela się w syna zmarłej kobiety, który przybywa na rodzinną wyspę, dręczoną przez biblijne plagi. Zabawa sprowadza się głównie do eksploracji, prowadzenia rozmów oraz rozwiązywania zagadek.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | 2D | eksperymentalne/artystyczne

Rusty Lake Paradise to wydana na platformę PC, AND i iOS gra przygodowa. Produkcję opracowało holenderskie studio Rusty Lake, czyli ten sam zespół, który stał za dwiema poprzednimi odsłonami cyklu w postaci Rusty Lake Hotel oraz Rusty Lake: Roots.

Fabuła

Gracz wciela się w rolę Jakoba, czyli najstarszego syna rodu Eilanderów, który po śmierci matki wraca na rodzinną wyspę znaną jako Raj. Okazuje się, że kobieta zginęła w tajemniczych okolicznościach, a co gorsza, okolica padła ofiarą dziesięciu plag, takich samych jak te, które według Biblii spadły na starożytny Egipt.

Podczas zabawy gracz musi odnaleźć ukryte wspomnienia matki i wypełnić szereg osobliwych rytuałów stanowiących tradycję rodziny Eilanderów, gdyż tylko w ten sposób uda mu się powstrzymać plagi.

Mechanika

Wydane na platformę PC, AND i iOS Rusty Lake Paradise to gra przygodowa. Zabawa sprowadza się więc do eksploracji, prowadzenia rozmów z postaciami niezależnymi oraz rozwiązywania łamigłówek. Produkcja kładzie nacisk przede wszystkim na zagadki, które są wymagające i pomysłowe. Nie testuje natomiast zręczności gracza.

Mocną stroną gry jest różnorodność łamigłówek. Czekające na gracza wyzwania obracają się wokół dziesięciu plag. Każda z nich posiada unikalną atmosferę, fabułę i własny typ zagadek. Dodatkową zaletą jest obecność wielu różnych Osiągnięć; odblokowanie wszystkich wymaga poznania dobrze ukrytych sekretów wyspy.

Kwestie techniczne

Rusty Lake Paradise zostało wyśmienicie wykonane. Gra oferuje bardzo atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną. Wrażenie robią zwłaszcza pastelowe tła namalowane ręcznie przez holenderskiego malarza Johana Scherfta. Równie udana jest ścieżka dźwiękowa, w ramach której każda plaga posiada własny motyw przewodni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rusty Lake Paradise

Wymagania wiekowe Rusty Lake Paradise

12+

Wymagania sprzętowe Rusty Lake Paradise

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.8 GHz, 100 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

PC
iOS
AND