Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSPC
Okładka Rusty Lake: Roots (AND)
OkładkaRusty Lake: Roots (AND)

Rusty Lake: Roots

Gra przygodowa typu point-and-click, stworzona przez zespół Rusty Lake – autorów ciepło przyjętego Rusty Lake Hotel.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | 2D | surrealizm

Rusty Lake: Roots Premiera

20paź2016

PC AND iOS

Gry podobne do Rusty Lake: Roots

Syberia

Rusty Lake Hotel

Tormentum: Dark Sorrow

Rusty Lake: Roots jest grą przygodową typu point-and-click, stworzoną przez zespół Rusty Lake – autorów ciepło przyjętego przez graczy Rusty Lake Hotel. Produkcja trafiła między innymi na platformę PC, AND i iOS.

Fabuła

Zabawę w Rusty Lake: Roots rozpoczynamy w skórze Jamesa Vanderbooma. W spadku po zmarłym wuju bohater otrzymał dom oraz specjalne nasiono – jak wynika z pozostawionego przez krewnego listu, jego zasadzenie ma pozwolić protagoniście na założenie własnej rodziny. Akcja omawianej produkcji toczy się na przestrzeni XIX i XX wieku, a gracz przejmuje kontrolę nad trzema pokoleniami rodu Vanderboomów.

Rozgrywające się na ekranie wydarzenia mają surrealistyczny charakter, podobnie jak występujące w grze postacie. Całość jest pełna nawiązań do poprzednich gier studia – ich znajomość nie jest jednak konieczna do zrozumienia opowiedzianej historii.

Mechanika

Rozgrywka w Rusty Lake: Roots na platformie PC, AND i iOS opiera się na eksploracji otoczenia oraz na rozwiązywaniu zagadek logicznych i środowiskowych – łącznie na potrzeby gry przygotowano ponad 30 wypełnionych łamigłówkami poziomów, co czyni ten tytuł największym z dotychczasowych dzieł zespołu Rusty Lake. Ponadto ważnym elementem gry są rozmowy z napotkanymi postaciami niezależnymi o silnie zarysowanych osobowościach.

Podobnie jak pozostałe aspekty gry, również zagadki odznaczają się unikalną, niekiedy przyprawiającą o ciarki na plecach koncepcją – przykładowo, by popchnąć akcję do przodu, gracz musi odprawić rytuał voodoo, skorzystać z mającej przywoływać duchy tabliczki ouija, czy choćby przeprowadzić nietypową sekcję zwłok. Po ukończeniu głównego wątku możemy też zaliczyć zestaw bonusowych wyzwań.

Kwestie techniczne

Rusty Lake: Roots charakteryzuje się dopracowaną, dwuwymiarową oprawą graficzną, a zabawie towarzyszy mroczna, skomponowana na jej potrzeby muzyka. Sterowanie zostało dostosowane do specyfiki poszczególnych platform – podczas gdy na komputerach osobistych grę obsługujemy przy użyciu myszy, wersja na urządzenia mobilne wykorzystuje sterowanie dotykowe.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rusty Lake: Roots: 12+

Rusty Lake: Roots Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
AND
iOS