Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 listopada 2016, 15:15

autor: Adrian Werner

Rusty Lake: Roots, Plants vs. Zombies Heroes i inne najlepsze mobilne gry października

Omawiamy najlepsze gry mobilne października. Wśród polecanych pozycji znalazły się Oh...Sir!, Crap! I'm Broke, Dead in Bermuda, Maximum Car, Mini Metro, Plants vs. Zombies Heroes, Rusty Lake: Roots i The Bug Butcher.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najlepszych mobilnych gier minionego miesiąca. Nasze zestawienie obejmuje produkcje wydane zarówno na iOS-a, jak i Androida, te na modelu free-to-play, jak i premium, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Crap! I'm Broke

Zaczynamy od Crap! I'm Broke. To humorystyczna zręcznościówka w ironiczny sposób odtwarzająca trudy utrzymania się przy życiu przy niskich zarobkach. Nasz bohater jest permanentnie spłukany i musimy zadbać o to, aby nie umarł z głodu i nie został eksmitowany z mieszkania. W tym celu podejmujemy się szeregu nisko płatnych płac, z których każda ma formę odrębnej mini-gierki. Rozgrywka jest w dużym stopniu losowa – niektóre prace przestają być czasowo dostępne i regularnie pojawiają się niezaplanowane wydatki. Gra jest zabawna, złośliwa i oryginalna. Warto dać jej szansę.

Crap! I'm Broke w App Store (9 PLN)

Crap! I'm Broke w Google Play (11 PLN)

Dead in Bermuda

Z kolei Dead in Bermuda to mieszanka strategii i RPG, w której musimy zarządzać grupą ocalałych z katastrofy lotniczej, próbujących przeżyć na bezludnej wyspie. Podczas zabawy przydzielamy ludziom zadania, gospodarujemy zapasami i dbamy o utrzymanie dobrych stosunków między postaciami poprzez prowadzenie długich rozmów. Produkcja jest morderczo trudna i w praktyce nie da się uniknąć śmierci przynajmniej części osób. Rozbudowane systemy rządzące rozgrywką dają jednak spore pole manewru, a całość opracowano tak, że nawet porażki stanowią dobrą zabawę. Dodatkową atrakcją jest zaskakująco skomplikowana jak na ten typ gry fabuła, pozwalająca krok po kroku odkrywać sekrety wyspy.

Dead in Bermuda w App Store (22 PLN)

Dead in Bermuda w Google Play (23 PLN)

Maximum Car

Miłośnicy gier wyścigowych powinni koniecznie sprawdzić Maximum Car. Produkcja stawia na duże tempo jazdy i zręcznościowy model fizyczny. Grafika jest zbudowana z dużych klocków, co wywołuje skojarzenia ze starymi produkcjami, ale pod względem mechaniki tytułowi znacznie bliżej jest do serii Burnout. Trasy są bowiem gęsto zapełnione innymi autami i przeszkodami, a zabawie co chwila towarzyszą spektakularne kraksy.

Maximum Car w App Store (darmo)

Maximum Car w Google Play (darmo)

Mini Metro

Inną godną uwagi propozycją jest Mini Metro. To nietypowa gra logiczna, w której naszym zadaniem jest opracowywanie planów linii metra w błyskawicznie rozwijającym się mieście. Cały czas działamy pod presją, gdyż na losowo generowanej mapie co chwila pojawiają się nowe stacje pełne gotowych do podróży pasażerów, a my nie tylko musimy zdążyć stworzyć połączenia, ale zrobić to zanim ludzie stracą cierpliwość. Zabawa jest wyśmienita, choć mocno stresująca. Dla mniej doświadczonych graczy udostępniono jednak tryb sandboksowy, pozwalający na spokojną rozgrywkę.

Mini Metro w App Store (22 PLN)

Mini Metro w Google Play (22 PLN)

Oh...Sir!

Nasza kolejna propozycja to produkcja autorstwa polskiego studia Vile Monarch. Oh...Sir! to szalenie oryginalna gra logiczna, w której zabawa obraca się wokół konstruowania złośliwych wypowiedzi mających obrazić drugą stronę. Okazuje się, że wirtualne obelgi potrafią dostarczyć masę dobrej zabawy, a obecność sporego zestawu scenariuszy i postaci sprawia, że całość nie nudzi się szybko.

Oh...Sir! w App Store (10 PLN)

Oh...Sir! w Google Play (11 PLN)

Plants vs. Zombies Heroes

W minionym miesiącu doczekaliśmy się również premiery Plants vs. Zombies Heroes. Produkcja przerabia popularną markę na karciankę i wyszło to zaskakująco dobrze. W dużej części wynika to z tego, że klasyczne karciankowe mechanizmy wzbogacono tutaj rozwiązaniami zaczerpniętymi z wcześniejszych odsłon, będących grami typu tower defense. W akcji sprawdza się to bardzo fajnie, a dodatkową zaletą jest  obszerny tryb dla pojedynczego gracza.

Plants vs. Zombies Heroes w App Store (darmo)

Plants vs. Zombies Heroesw Google Play (darmo)

Rusty Lake: Roots

Osobom szukającym czegoś mocno nietypowego polecamy Rusty Lake: Roots. To przygodówka opowiadająca historię pewnej rodziny za pomocą krótkich fragmentów wyjętych z życia jej członków. Każdy taki skrawek stanowi odrębne wyzwanie logiczne, a rozwiązywanie kolejnych zagadek zapewnia nam kawałki układanki fabularnej. W rzeczywistości fabuła jest pełna mocno niepokojących wątków i odkrywanie ich powoli zapewnia olbrzymią satysfakcję.

Rusty Lake: Roots w App Store (13 PLN)

Rusty Lake: Roots w Google Play (13 PLN)

The Bug Butcher

Ostatnią październikową produkcją, którą chcemy Wam polecić jest The Bug Butcher. To skrzyżowanie platformówki i strzelanki, w której biegamy po małych dwuwymiarowych arenach i walczymy za pomocą sporego arsenału z kolejnymi falami potworów. Produkcję cechuje dynamiczna akcji, imponująca różnorodność przeciwników i uzbrojenia oraz przepiękna kreskówkowa grafika.

The Bug Butcher w App Store (18 PLN)

The Bug Butcher w Google Play (19 PLN)