Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Plants vs. Zombies Heroes (AND)
OkładkaPlants vs. Zombies Heroes (AND)

Plants vs. Zombies Heroes

Poboczna odsłona popularnego cyklu Plants vs. Zombies, zrealizowana w formie mobilnej gry karcianej z elementami strategii tower defense.

Strategiczne | tower defense | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Plants vs. Zombies Heroes Premiera

18paź2016

iOS AND

Gry podobne do Plants vs. Zombies Heroes

Hearthstone

LEGO Star Wars Battles

Earthcore: Shattered Elements

Plants vs. Zombies Heroes to wydana na platformę AND i iOS mobilna karcianka, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Projekt opracowało studio PopCap Games.

Mechanika

Dostępne na systemie AND i iOS Plants vs. Zombies Heroes to karcianka, w której za pomocą skomponowanych własnoręcznie talii toczymy bitwy jeden na jednego. Sercem produkcji jest tryb multiplayer, ale nie zabrakło w niej także rozbudowanej kampanii fabularnej, pozwalającej zapoznać się z zasadami zabawy.

Gra wprowadza do uniwersum serii wątki zainspirowane historiami o superbohaterach. Obdarzonych nadnaturalnymi mocami i odzianych w maski oraz peleryny herosów znajdziemy po obu stronach konfliktu, czyli zarówno w szeregach zombiaków, jak i broniących domów roślin. Wśród nich pojawia się m.in. sadzonka The Green Shadow, z precyzją snajpera zdejmująca wrogów potężnymi pociskami z groszków czy Zombie Imp, potrafiący rozczepiać się na kilka klonów.

Superbohaterowie są niezwykle potężnymi wojownikami, ale nie tylko oni biorą udział w konflikcie. Podczas potyczek nasza armia składa się głównie ze zwykłych jednostek, zaczerpniętych z poprzednich odsłon marki. W sumie w grze otrzymujemy możliwość kolekcjonowania setek postaci i każda z nich reprezentowana jest przez kartę. Przed bitwą sami dobieramy drużynę, komponując talię z tylko jednym superbohaterem, kilkoma zwykłymi jednostkami oraz zestawem kart z supermocami, pełniących tutaj rolę umiejętności specjalnych.

Zabawa sprowadza się do bitew pomiędzy dwiema stronami, które rozgrywane są na mapach podzielonych na kilka pionowych ścieżek, w stylu przypominającym strategie tower defense. Podczas rywalizacji konieczne jest aktywowanie kart, co przywołuje jednostki na określone ścieżki lub powoduje odpalenie supermocy. Zabawa toczy się aż do momentu, w którym jedna strona straci wszystkie punkty życia.

Plants vs. Zombies Heroes – studio PopCap zafundowało nam przebój

PLUSY:
  1. świetna mechanika rozgrywki;
  2. pomimo karciankowej natury, całość pozostaje wierna tradycjom marki;
  3. zaskakująco rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza;
  4. bardzo ładne wykonanie.
MINUSY:
  1. dopóki nie rozwiniemy talii multiplayer jest mocno utrudniony.

Karcianki to jeden z najgorętszych mobilnych gatunków, nie dziwi więc, że co rusz przerabiane są na niego różne popularne marki. Owoce tego najczęściej nie mają za wiele wspólnego z pierwowzorami – poza łatwo rozpoznawalnymi elementami wizualnymi. Plants vs. Zombies Heroes pokazuje, że da się to zrobić inaczej i znacznie lepiej.

Ogólne zasady rozgrywki są typowo karciankowe. Tworzymy więc talie, a nastęnie zagrywamy karty na planszy podczas rywalizacji z innymi graczami lub sztuczną inteligencją. Tutaj jednak wszystko to zostało wtłoczone w system przypominający poprzednie odsłony Plants vs. Zombies, które należały do gatunku tower defense. Pole bitewne ma bowiem formę planszy podzielonej na tory, po jakich poruszają się przywołane jednostki w kierunku generała strony przeciwnej. Nadaje to rozgrywce unikalnego charakteru i taktycznej głębi. Również zdolności postaci są takie same jak w pierwowzorze. Jednocześnie całość jest jednak turowa, przez co nie musimy śpieszyć się z podejmowaniem decyzji.

Jak większość tego typu gier Plants vs. Zombies Heroes nakierowane jest na rozgrywki multiplayer, ale jednocześnie oferuje bardzo obszerną zawartość dla pojedynczego gracza. To rzadkość w tym gatunku, a tutaj sprawdza się bardzo dobrze, gdyż w przyjemny sposób zaznajamia z całkiem rozbudowanymi mechanizmami rozgrywki.

W przypadku Plants vs. Zombies Heroes trudno do czegoś się przyczepić. Jedynym prawdziwym problemem jest fakt, że rozgrywkę zaczynamy zawsze jako rośliny i każdy gracz musi włożyć w grę wiele godzin, zanim pozwoli mu ona na mecze jako zombie. To powoduje spore kłopoty ze znalezieniem chętnych do zabawy w PvP dopóki nie osiągniemy odpowiednio wysokiego poziomu, gdyż wśród rywali także będących nowicjuszami brakuje dowódców zombiaków. Na szczęście tryb dla pojedynczego gracza jest tak dobry, że spokojnie można w nim osiągnąć odpowiedni stopień rozwoju.

Plants vs. Zombies Heroes to prawdziwa perełka. Autorzy pełnymi garściami czerpali z innych mobilnych karcianek, ale te rozwiązania zrealizowali następnie w sposób, który jest unikalny dla tej marki. W rezultacie dostaliśmy produkcję, która może przypaść do gustu zarówno fanom karcianek, miłośnikom poprzednich odsłon Plants vs. Zombies, jak i każdemu, kto po prostu lubi dobre mobilne produkcje ze sporymi zapasami głębi.

Studio PopCao po raz kolejny pokazało, że jest jednym z najlepszych zespołów tworzących na rynku mobilnym, a Plants vs. Zombies Heroes powinno stać się wzorem dla innych deweloperów, gdy dostaną zadanie przerobienia znanej marki na karciankę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Plants vs. Zombies Heroes: 12+

iOS
AND