Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 marca 2016, 16:05

Plants vs. Zombies Heroes - najnowsze wcielenie marki będzie mobilną karcianką

Studio PopCap i firma Electronic Arts zapowiedziały Plants vs. Zombies Heroes, czyli mobilną karciankę wzbogaconą elementami tower defense. Gracze będą w niej rywalizowali w bitwach PvP, wykorzystując postacie z poprzednich gier tej marki, jak również nowych superbohaterów werbowanych z szeregów roślin i zombiaków.

Ostatnie lata to okres dynamicznej ekspansji marki Plants vs. Zombies. Otrzymaliśmy kontynuację oryginalnej strategii tower defense, seria skręciła także w stronę strzelanek, co zaowocowało dwoma częściami Plants vs. Zombies Garden Warfare. Teraz studio PopCap ujawniło najnowsze wcielenie serii, zatytułowane Plants vs. Zombies Heroes, które spróbuje podbić rynek karcianek.

Gra wprowadzi do uniwersum serii wątki zainspirowane historiami o superbohaterach. Obdarzonych nadnaturalnymi mocami i odzianych w maski oraz peleryny herosów znajdziemy po obu stronach konfliktu, czyli zarówno w szeregach zombiaków, jak i broniących domów roślin. Wśród nich pojawi się m.in. sadzonka The Green Shadow, z precyzją snajpera zdejmująca wrogów potężnymi pociskami z groszków czy Zombie Imp, potrafiący rozczepiać się na kilka klonów. Sercem Plants vs. Zombies Heroes będzie tryb multiplayer, ale nie zabraknie także rozbudowanej kampanii fabularnej, pozwalającej zapoznać się z zasadami zabawy.

Superbohaterowie będą niezwykle potężnymi wojownikami, ale nie tylko oni wezmą udział w konflikcie. Podczas potyczek nasza armia składać się będzie głównie ze zwykłych jednostek, zaczerpniętych z poprzednich odsłon marki. W sumie w grze otrzymamy możliwość kolekcjonowania setek postaci i każda z nich reprezentowana będzie przez kartę. Przed każdą bitwą sami dobierzemy drużynę, komponując talię z tylko jednym superbohaterem, kilkoma zwykłymi jednostkami oraz zestawem kart z supermocami, pełniącymi tutaj rolę umiejętności specjalnych.

Zabawa polegać ma na bitwach, które rozgrywane będą na mapach podzielonych na kilka pionowych ścieżek. Podczas rywalizacji konieczne ma być aktywowanie kart, co przywoła jednostki na określone ścieżki lub spowoduje odpalenie supermocy. Zabawa toczyć się będzie aż do momentu, w którym jedna strona straci wszystkie punkty życia.

Plants vs. Zombies Heroes wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Gra ukaże się w tym roku, w wersjach na urządzenia z systemami iOS i Android. Na razie twórcy nie są gotowi podać konkretnej daty premiery. Nie powinniśmy jednak czekać długo, gdyż w kilku krajach (niestety nie ma wśród nich Polski) ruszyły już testy wczesnej wersji w ramach tzw. soft-launcha.

Plants vs. Zombies Heroes – oficjalna strona gry