Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2016, 16:57

autor: Góral

Warcraft III - czternastoletnia gra we wtorek otrzyma nowy patch

Kilka dni temu studio Blizzard Entertainment wypuściło nową aktualizację gry Diablo II. W najbliższy wtorek patcha doczeka się kolejny klasyk firmy - strategia Warcraft III z 2002 roku.

Przed kilkoma dniami studio Blizzard Entertainment postanowiło sprawić fanom Diablo II bardzo miłą niespodziankę, wydając nowy patch, m.in. przystosowujący grę do poprawnego działania na najnowszych systemach operacyjnych. Przy okazji firma zapowiedziała, że w przyszłości zamierza dalej wspierać tę klasyczną produkcję. Okazało się jednak, że to nie wszystko, gdyż czternastoletni Warcraft III również doczeka się nowej aktualizacji. Mało tego, nie będziemy musieli czekać na nią nie wiadomo ile, gdyż patch zadebiutuje 15 marca, czyli w najbliższy wtorek. Niestety nie wiemy, co takiego wniesie on do gry, ale najpewniej będzie to łatka podobna do tej dla Diablo II, czyli przede wszystkim usprawni działanie słynnego projektu na obecnych OS-ach.

Przy okazji warto wspomnieć, że mogliśmy się tego wszystkiego spodziewać, gdyż w listopadzie 2015 roku pisaliśmy o planach studia Blizzard Entertainment, które szukało pracownika, odpowiedzialnego za przeniesienie na współczesne komputery Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta. Pierwsze dwa tytułu uznajemy już za odhaczone, więc czekamy jeszcze na patch dla trzeciej gry.

Warcraft III - czternastoletnia gra we wtorek otrzyma nowy patch - ilustracja #1

Warcraft III to jedna z najsłynniejszych produkcji w dorobku studia Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych w 2002 roku, a w późniejszym czasie doczekał się jeszcze rozszerzenia The Frozen Throne. Jest to strategia czasu rzeczywistego, w której bierzemy udział w emocjonującej kampanii, pozwalającej pokierować kilkoma rasami (ludzie, nieumarli, orkowie, mroczne elfy) Oprócz tego produkcja umożliwia również zabawę w multiplayerze. Warcraft III swego czasu zebrał znakomite oceny i osiągnął spory sukces komercyjny – według Wikipedii, do sklepów wysłano 4,5 miliona egzemplarzy gry.