Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSSwitchPC
Okładka Mini Metro (AND)
OkładkaMini Metro (AND)

Mini Metro

Minimalistyczna gra logiczno-strategiczna, opracowana przez niezależne nowozelandzkie studio Dinosaur Polo Club jako rozwinięcie projektu stworzonego przy okazji cyklicznego, 48-godzinnego konkursu Ludum Dare.

Strategiczne | elementy logiczne | 2D | indie | Xbox Game Pass | EA Play

Mini Metro Premiera

6lis2015

PC

20paź2016

AND iOS

30sie2018

Switch

Gry podobne do Mini Metro

SpaceChem Mobile

Prison Architect

Plague Inc.

Mini Metro to oryginalne połączenie strategii, symulacji oraz gry logicznej, w którym stajemy przed trudnym zadaniem zaplanowania linii metra w ekspresowo rozwijającym się mieście. Tytuł został stworzony przez niezależne nowozelandzkie studio Dinosaur Polo Club i stanowi rozwiniętą wersję projektu o nazwie Mind The Gap, powstałego w kwietniu 2013 roku podczas jednej z edycji 48-godzinnego konkursu z cyklu Ludum Dare.

Przystępując do gry, otrzymujemy do dyspozycji trzy stacje metra, ulokowane na losowo wygenerowanej mapie miasta, a naszym pierwszym zadaniem jest połączenie ich w prostą sieć. Miasto rozwija się jednak w błyskawicznym tempie, a wraz z nim w losowych punktach mapy pojawiają się kolejne stacje. Każda z nich to dziesiątki, a nawet setki zniecierpliwionych pasażerów, których jedynym pragnieniem jest sprawne poruszanie się po terenie metropolii. Aby było to możliwe, musimy nieustannie uruchamiać nowe połączenia i modyfikować te już istniejące, aby w sposób maksymalny zwiększyć efektywność i przepustowość poszczególnych stacji. Jeśli niezadowolenie pasażerów sięgnie zenitu, rozwój miasta zostanie przerwany a rozgrywka zakończy się porażką. Pewnym ułatwieniem jest to, że z każdym przetrwanym tygodniem gra nagradza nas przydatnymi usprawnieniami, dzięki którym efektywne zarządzanie siecią metra staje się nieco łatwiejsze.

W podstawowej wersji gry możemy podjąć wyzwanie w jednym z trzech realnie istniejących miast: Londynie, Nowym Jorku i Paryżu. Do wyboru mamy zaś trzy tryby rozgrywki: Commuter – czyli szybką, punktowaną grę, Scenic – bezstresowy tryb sandboksowy oraz Rush Hour – stanowiący nie lada wyzwanie nawet dla najlepszych logistyków. Pod względem oprawy Mini Metro reprezentuje minimalistyczne podejście, a mapy, stacje i poszczególne linie przedstawione są w sposób schematyczny. Zabawie towarzyszy chiptune’owa ścieżka dźwiękowa, stworzona przez Richa Vreelanda – znanego także jako Disasterpeace.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mini Metro

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mini Metro Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki z obsługą ShaderModel 2.0
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
AND
iOS
Switch