Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDPCiOS
Okładka SpaceChem Mobile (AND)
OkładkaSpaceChem Mobile (AND)

SpaceChem Mobile

SpaceChem

Gra logiczna niezależnego studia Zachtronics Industries, twórcy The Codex of Alchemical Engineering. Wcielamy się w inżyniera pracującego w tytułowej korporacji SpaceChem, odpowiedzialnej za dostarczanie pozaziemskim koloniom substancji chemicznych potrzebnych do ich przetrwania.

Logiczne | 2D | minimalistyczne | indie

SpaceChem Mobile Premiera

2mar2011

PC

1paź2011

iOS

6lip2012

AND

Gry podobne do SpaceChem Mobile

Prison Architect

Mini Metro

HOOK

SpaceChem to gra logiczna autorstwa niezależnego studia Zachtronics Industries, w której naszym zadaniem jest rozwiązanie szeregu zagadek logicznych w celu stworzenia określonych związków chemicznych.

W produkcji wcielamy się w inżyniera pracującego w tytułowym SpaceChem – korporacji przyszłości - odpowiedzialnej za dostarczanie pozaziemskim koloniom potrzebnych do ich przetrwania substancji chemicznych. Musimy więc sprostać wymaganiom szefostwa i wyprodukować w specjalnych reaktorach z góry narzucone ilości pożądanych związków. Mało tego – czekają na nas również niespodziewane przeszkody, takie jak fizyczne niedoskonałości w konstrukcji reaktorów, które utrudnią nam nasze zadanie.

Twórcy przygotowali łącznie pięćdziesiąt poziomów o zwiększającym się poziomie trudności, a dla najwytrwalszych - osiągnięcia do odblokowania. Na każdym z etapów naszym zadaniem jest odpowiednie zaprojektowanie dwóch przemian jądrowych w taki sposób, aby w ich wyniku kilka podstawowych atomów przeobraziło się w pożądane substancje. Wszystko to sprowadza się do poradzenia sobie z szeregiem zagadek logicznych bazujących na automatyce (dziedzina nauki i techniki, zajmująca się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami).

Muzyka została skomponowana przez niejakiego Evana LE NY, który odpowiadał także za warstwę dźwiękową poprzedniej produkcji Zachtronics Industries, The Codex of Alchemical Engineering. Oprawa SpaceChem jest minimalistyczna i nawiązuje do zimnej stylistyki nowoczesnych laboratoriów chemicznych.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1101 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SpaceChem Mobile: Odpowiednia dla każdego wieku.

SpaceChem Mobile Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepszy)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND