Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDiOS
Okładka SpaceChem Mobile (AND)

SpaceChem Mobile

SpaceChem

Gra logiczna niezależnego studia Zachtronics Industries, twórcy The Codex of Alchemical Engineering. Wcielamy się w inżyniera pracującego w tytułowej korporacji SpaceChem, odpowiedzialnej za dostarczanie pozaziemskim koloniom substancji chemicznych potrzebnych do ich przetrwania.

Logiczne | 2D | minimalistyczne | indie

Okładka SpaceChem Mobile (AND)

data premiery gry:

2mar2011

PC

1paź2011

iOS

6lip2012

AND

SpaceChem to gra logiczna autorstwa niezależnego studia Zachtronics Industries, w której naszym zadaniem jest rozwiązanie szeregu zagadek logicznych w celu stworzenia określonych związków chemicznych.

W produkcji wcielamy się w inżyniera pracującego w tytułowym SpaceChem – korporacji przyszłości - odpowiedzialnej za dostarczanie pozaziemskim koloniom potrzebnych do ich przetrwania substancji chemicznych. Musimy więc sprostać wymaganiom szefostwa i wyprodukować w specjalnych reaktorach z góry narzucone ilości pożądanych związków. Mało tego – czekają na nas również niespodziewane przeszkody, takie jak fizyczne niedoskonałości w konstrukcji reaktorów, które utrudnią nam nasze zadanie.

Twórcy przygotowali łącznie pięćdziesiąt poziomów o zwiększającym się poziomie trudności, a dla najwytrwalszych - osiągnięcia do odblokowania. Na każdym z etapów naszym zadaniem jest odpowiednie zaprojektowanie dwóch przemian jądrowych w taki sposób, aby w ich wyniku kilka podstawowych atomów przeobraziło się w pożądane substancje. Wszystko to sprowadza się do poradzenia sobie z szeregiem zagadek logicznych bazujących na automatyce (dziedzina nauki i techniki, zajmująca się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami).

Muzyka została skomponowana przez niejakiego Evana LE NY, który odpowiadał także za warstwę dźwiękową poprzedniej produkcji Zachtronics Industries, The Codex of Alchemical Engineering. Oprawa SpaceChem jest minimalistyczna i nawiązuje do zimnej stylistyki nowoczesnych laboratoriów chemicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1083 głosów czytelników.

Gry podobne do SpaceChem Mobile

Wymagania wiekowe SpaceChem Mobile

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe SpaceChem Mobile

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepszy)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Główkowanie na propsie – najlepsze mobilne gry logiczne bez mikropłatności
Główkowanie na propsie – najlepsze mobilne gry logiczne bez mikropłatności

wiadomość1 lipca 2016

Piętnasty odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy poświęcić klasycznym grom logicznym. W zestawieniu nie mogło zabraknąć doskonałego Framed czy niepokojącego klimatem The Room 3.

Nowa edycja promocji Bundle Stars (m.in. SpaceChem, Disciples III, Section 8 i trylogia Tropico)
Nowa edycja promocji Bundle Stars (m.in. SpaceChem, Disciples III, Section 8 i trylogia Tropico)

wiadomość5 czerwca 2013

Wystartowała nowa edycja promocji Atomic Indie Bundle Stars. W jej ramach za niewielką sumę można wejść w posiadanie zestawu dwunastu gier, wśród których są takie pozycje jak SpaceChem, Disciples III: Ressurection oraz trzy pierwsze odsłony cyklu Tropico.

Humble Frozen Synapse Bundle zarobił ponad milion dolarów
Humble Frozen Synapse Bundle zarobił ponad milion dolarów

wiadomość12 października 2011

Najnowsza odsłona akcji charytatywnej Humble Indie Bundle radzi sobie całkiem dobrze. Zestaw Humble Frozen Synapse Bundle w ciągu niecałych dwóch tygodni zdołał zarobić ponad milion dolarów.

PC
iOS
AND