Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 lipca 2016, 12:05

Główkowanie na propsie – najlepsze mobilne gry logiczne bez mikropłatności

Piętnasty odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy poświęcić klasycznym grom logicznym. W zestawieniu nie mogło zabraknąć doskonałego Framed czy niepokojącego klimatem The Room 3.

W kolejnym odcinku naszego cyklu omawiającego najlepsze mobilne produkcje pozbawione mikropłatności postanowiliśmy zająć się klasycznymi grami logicznym. To kolejny gatunek, który może się pochwalić licznymi godnymi uwagi tytułami premium, więc w przyszłości na pewno do niego wrócimy.

Framed

Zaczynamy od Framed. Jest to gra logiczna utrzymana w klimacie czarnego kryminału, której fabuła opowiadana jest za pomocą animowanych paneli komiksowych. Cała zabawa polega na tym, że te panele możemy dowolnie przestawiać i w ten sposób zmieniać przebieg każdej ze scen. Ten prosty, ale bardzo oryginalny pomysł został wyśmienicie zrealizowany, dając produkcję, która jest powiewem świeżości w swoim gatunku, ale przy okazji potrafi również solidnie przetestować spryt gracza. Do tego trudno nie wspomnieć o wspaniałej jakości wykonania audiowizualnego, która sprawia, że klimat noir niemalże wylewa się z ekranu.

Framed w App Store (15 PLN)

Framed w Google Play   (15 PLN)

SpaceChem

Osoby szukające w grach logicznych prawdziwie hardkorowych wyzwań powinny koniecznie sprawdzić SpaceChem. Gracze wcielają się w pracującego w tytułowej korporacji inżyniera, który jest odpowiedzialny za dostarczanie pozaziemskim koloniom potrzebnych substancji chemicznych. Zanim jednak wyślemy transport wpierw musimy wyprodukować jego zawartość. Wymaga to wykorzystania specjalnych reaktorów do przeprowadzenia przemian jądrowych, w wyniku których kilka podstawowych atomów przeobraża się w pożądane substancje. Jak można sobie wyobrazić, zadanie to jest często bardzo trudne i skomplikowane, ale jednocześnie wykonalne, gdyż gra łagodnie zwiększa poziom trudności i powoli zapoznaje gracza z zasadami. SpaceChem zapewnia prawdziwe wyzwanie intelektualne, ale jednocześnie oferuje masę zabawy na najwyższym poziomie.

SpaceChem w Google Play (9 PLN)

The Room Three

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest The Room Three, czyli najnowsza odsłona jednej z najlepszych mobilnych serii gier logicznych. Zabawa tradycyjnie polega na rozwiązywaniu bardzo pomysłowych zagadek za pomocą świetnego dotykowego interfejsu, w którym gestami imitujemy akcje, jakie wykonuje nasza postać. Przykładowo, aby użyć klucza musimy go przekręcić palcami, a list z koperty również wysuwamy ręcznie. Dodatkową atrakcją jest fakt, że wszystkie łamigłówki spaja ciekawa fabuła, a do tego dochodzi wyśmienity niepokojący klimat. Jest to zdecydowanie największa i najlepsza odsłona cyklu, chociaż poprzednie części serii również warte są zakupu.

The Room Three w App Store (22 PLN)

The Room Three w Google Play (20 PLN)

Poprzednie odsłony cyklu: