Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2016, 12:55

XCOM 2 - premiera DLC Ostatni podarunek od Shen oraz kolejna aktualizacja

XCOM 2 doczekało się ostatniego dużego rozszerzenia, zatytułowanego Ostatni Podarunek od Shen. Dodatek wprowadza nową jednostkę w postaci robota-żołnierza oraz misję fabularną. Wraz z nim twórcy ze studia Firaxis wypuścili kolejną dużą aktualizację produkcji.

Studio Firaxis Games wypuściło ostatnie duże rozszerzenie do gry XCOM 2 – turowej strategii taktycznej i bezpośredniej kontynuacji XCOM: Enemy Unknown. Jak dotąd nie ma zbyt wielu recenzji dodatku, zatytułowanego Ostatni podarunek od Shen (Shen’s Last Gift), ale z dotychczasowych opinii wynika, że jest to zdecydowanie najlepsze z trzech DLC. Przede wszystkim gracze otrzymali nową klasę żołnierza – dwunożnego, prototypowego droida SPARK. Robot jest znacznie większy od dotychczasowych ludzkich bojowników, co przekłada się na brak bonusów za osłonę. Nadrabia to jednak solidnym pancerzem i sporą siłą ognia, jak również domyślną zdolnością pozwalającą na wykonanie trzech ruchów w trakcie jedej tury oraz hakującym kompanem BIT-em. Rozszerzenie dodaje też długą i wymagającą misję fabularną, w trakcie której grupa dowodzona przez Lily Shen eksploruje opuszczony ośrodek badawczy organizacji Advent („tych złych” w XCOM 2), po drodze walcząc z hordami droidów.

Hakerskie zdolności Lily Shen okażą się bardzo użyteczne w trakcie nowej misji fabularnej. - XCOM 2 - premiera DLC Ostatni podarunek od Shen oraz kolejna aktualizacja - wiadomość - 2016-07-01
Hakerskie zdolności Lily Shen okażą się bardzo użyteczne w trakcie nowej misji fabularnej.

Oprócz samego rozszerzenia Firaxis wypuściło nową aktualizację, poprawiającą wydajność gry oraz naprawiającą błędy. Jednakże chyba najistotniejszą zmianą jest znaczne wzmocnienie skuteczności klasy Ranger w walce wręcz. Zdolności Hunter’s Insinct oraz Blademaster dodadzą odpowiednio bonusy +15 do obrażeń krytycznych i +10 do Celności w trakcie walki w zwarciu. Dochodzi do tego ignorowanie zbroi przez obrażenia z ataków psionicznych. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Samo rozszerzenie Ostatni podarunek od Shen można pobrać m.in. ze sklepu Steam, gdzie kosztuje 9,99 euro (ok. 42 złotych), ale można je też nabyć w ramach tzw. Reinforcement Pack (obecna cena na Steamie: 13,39 euro, a więc mniej więcej 59 zł) wraz z wcześniejszymi DLC: Łowcą Obcych oraz Dziećmi Anarchii. Przy okazji przypominamy, że na początku czerwca twórcy poinformowali o pracach nad konsolowymi wydaniami drugiego XCOM, które zadebiutują w Polsce 9 września.