Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Tormentum: Dark Sorrow (PC)

Tormentum: Dark Sorrow

Klasyczna dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, wykonana w niezwykle oryginalnej oprawie graficznej, zainspirowanej twórczością takich artystów, jak H.R. Giger czy Zdzisław Beksiński. Tytuł jest debiutem pochodzącego z Gdyni trzyosobowego studia OhNoo.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | 2D | polskie

Okładka Tormentum: Dark Sorrow (PC)

data premiery gry:

4mar2015

PC

19kwi2016

iOS AND

Tormentum: Dark Sorrow to tradycyjna przygodówka z interfejsem point-n-click. Grę opracowało gdyńskie studio OhNoo z myślą o użytkownikach pecetów oraz urządzeń przenośnych, pracujących pod kontrolą Androida i iOS-a. Produkcję tytułu ukończono dzięki środkom, zebranym na serwisie IndieGoGo.

Wcielamy się w bezimiennego bohatera podróżującego przez świat z pogranicza marzeń sennych i koszmarów. Nie pamięta on ani kim jest, ani jak trafił w to przedziwne miejsce. Jedynym wyrazistym wspomnieniem jest obraz wzgórza, na szczycie którego znajduje się rzeźba niezwykłego lasu, złożonego z gigantycznych ludzkich dłoni. Podczas wędrówki przez kolejne krainy powoli odkrywa prawdę o sobie i rzeczywistości, w której się znalazł. Historia jest do pewnego stopnia nieliniowa i zmuszani jesteśmy do regularnego podejmowania ciężkich wyborów moralnych. Decyzje te ostatecznie, po około 4–6 godzinach rozgrywki, doprowadzą nas do jednego z kilku alternatywnych zakończeń.

Tormentum: Dark Sorrow to klasyczna przygodówka, więc zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki w większości opierają się na pomysłowym wykorzystywaniu odnalezionych przedmiotów, jak również na manipulowaniu różnorodnymi maszynami. Podczas kampanii zwiedzamy trzy krainy, z których każda posiada zupełnie inną architekturę, klimat, zamieszkujące ją istoty oraz typy wyzwań logicznych.

Najbardziej charakterystycznym elementem Tormentum: Dark Sorrow w wersji na popularne pecety jest bez wątpienia grafika. Lokacje i postacie wykonano w pełnym detali 2D i utrzymane są one w niepokojącej stylistyce, wzorowanej na twórczości takich artystów, jak Zdzisław Beksiński oraz H. R. Giger.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 169 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Tormentum: Dark Sorrow

Wymagania wiekowe Tormentum: Dark Sorrow

16+

Wymagania sprzętowe Tormentum: Dark Sorrow

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2 GHz/AMD Athlon X2 2.2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz/AMD Athlon X2 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8

Brucevsky Ekspert 15 marca 2015

Wędrówka po świecie Tormentum: Dark Sorrow to unikalne doświadczenie. Czy jednak ta niezwykle artystyczna produkcja sprawdza się jako gra przygodowa?

5.5
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)

wiadomość5 maja 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne kwietnia. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Bladebound, Chameleon Run, Pathfinder Adventures, No Thing, Hammer Bomb, Fallen London, Tormentum: Dark Sorrow oraz Warbits.

Tormentum: Dark Sorrow - mobilna premiera gry inspirowanej Beksińskim i Gigerem
Tormentum: Dark Sorrow - mobilna premiera gry inspirowanej Beksińskim i Gigerem

wiadomość21 kwietnia 2016

Na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em zadebiutowała wczoraj polska przygodówka Tormentum: Dark Sorrow. Mroczne, przygnębiające dzieło gdyńskiego studia OhNoo zostało zainspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego i H.R. Gigera.

Tormentum – wypuszczono demo polskiej przygodówki zainspirowanej obrazami Zdzisława Beksińskiego
Tormentum – wypuszczono demo polskiej przygodówki zainspirowanej obrazami Zdzisława Beksińskiego

wiadomość19 lipca 2014

Polskie studio OhNoo wypuściło wersję demonstracyjną gry Tormentum, czyli pięknej przygodówki zainspirowanej obrazami Zdzisława Beksińskiego, która zmierza na pecety i urządzenia mobilne.

Tydzień z grami mobilnymi na GramyNaWynos.pl (2–8 czerwca)
Tydzień z grami mobilnymi na GramyNaWynos.pl (2–8 czerwca)

wiadomość8 czerwca 2014

W mijającym tygodniu na łamach poświęconego grom mobilnym serwisu GramyNaWynos pisaliśmy m.in. o zapowiedziach Hitman: Sniper i anglojęzycznego Monster Hunter Freedom Unite czy zbiórce na polską przygodówkę Tormentum. Przyjrzeliśmy się także najlepszym majowym grom na iOS i najciekawszym promocjom oraz przecenom.

PC
iOS
AND