Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka The Last Guardian VR Demo (PS4)
OkładkaThe Last Guardian VR Demo (PS4)

The Last Guardian VR Demo PS4

The Last Guardian VR Demo jest powiązanym z grą The Last Guardian darmowym doświadczeniem dedykowanym goglom rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

To jest dodatek do gry The Last Guardian.

Przygodowe | FPP | zagraj za darmo | elementy logiczne | eksperymentalne/artystyczne | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Guardian VR Demo Premiera PS4

12grudnia2017

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Last Guardian VR Demo

God of War

Shadow of the Colossus

Rime

The Last Guardian VR Demo jest powiązanym z grą The Last Guardian doświadczeniem dedykowanym goglom rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Produkcja pozwala nam wejść w skórę chłopca będącego głównym bohaterem gry i zapoznać się zarówno z niektórymi lokacjami, jak i przede wszystkim z Trico – gigantycznym, pierzastym towarzyszem stanowiącym jedną z najważniejszych elementów tego tytułu. Za stworzenie aktualizacji odpowiada przynależący do firmy Sony, legendarny Team Ico pod przewodnictwem Fumito Uedy – autorzy takich hitów jak Ico czy Shadow of the Colossus.

Fabuła

The Last Guardian opowiada historię przeszłości pewnego mężczyzny, który w dzieciństwie został porwany ze swojej wioski. W ucieczce i powrocie do domu pomógł mu olbrzymi stwór i imieniu Trico. Przygotowane z myślą o PlayStation VR The Last Guardian VR Demo nie pozwala odkryć całej historii, daje natomiast możliwość zapoznania się z pierzastym towarzyszem.

Mechanika

The Last Guardian VR Demo na PS4 jest klasycznym doświadczeniem w rzeczywistości wirtualnej, co oznacza, że nie obfituje zbyt mocno w zróżnicowane mechanizmy rozgrywki. Produkcja umożliwia nam przemierzanie mapki (niestety nie pomyślano o typowych dla wielu produkcji VR, różnych trybach ruchu – przemieszczamy się wskazując dany punkt lokacji) i wchodzenie w interakcję z przedmiotami (przede wszystkim beczkami, dźwignią) oraz samym Trico – mamy możliwość m.in. głaskania go, wspinania się po nim czy wydawania prostych poleceń za pośrednictwem gestów.

The Last Guardian VR Demo w wersji na PS4 doświadczamy z perspektywy pierwszej osoby. Gogle VR gwarantują przy tym nieporównywalne z niczym poczucie głębi i skali. Demo oferuje mniej więcej piętnaście minut zabawy.

Kwestie techniczne

Grafiką i obranym kierunkiem artystycznym The Last Guardian VR Demo do złudzenia przypomina podstawową grę The Last Guardian – choć oczywiście, z uwagi na konieczność dostosowania produkcji do wymogów rzeczywistości wirtualnej, konieczne było m.in. obniżenie rozdzielczości (widać to przede wszystkim na dalszym planie).

Dodatkowe informacje

The Last Guardian VR Demo można za darmo pobrać ze sklepu PlayStation – nawet jeśli nie posiadamy podstawowej wersji gry The Last Guardian. Do uruchomienia tej produkcji wymagane są gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Ostatnia modyfikacja 10 stycznia 2018

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Last Guardian VR Demo: 12+