Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 stycznia 2018, 16:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Z GRYOnline.pl znika najbardziej nielubiana forma reklamy

By uczynić naszą stronę bardziej przyjazną dla czytelników, postanowiliśmy zrezygnować z najbardziej nielubianej formy reklamy – ogłoszeń zasłaniających całą stronę.

Jak zapewne dobrze wiecie, Internet reklamami stoi. To właśnie z nich utrzymuje się większość witryn, w tym i nasza. Problemów związanych z takim systemem jest sporo. Dla użytkowników stron są to chociażby niedopasowane treści promocyjne oraz ich zbytnia nachalność, a dla właścicieli blokowanie reklam AdBlockiem. Sytuacja jest ciężka do rozwiązania, gdyż z jednej strony, właściciele stron muszą zarabiać, a z drugiej, widzowie nie chcą być bombardowani banerami zasłaniającymi pół ekranu.

Sprawy nie da się rozwiązać od ręki, ale rozumiemy frustrację naszych czytelników, więc postanowiliśmy zrezygnować z ostatniej „inwazyjnej” formy reklamy, czyli wielkich ogłoszeń zasłaniających całą stronę. Zmiany zostały już wprowadzone i od 2 stycznia nie powinniście mieć z czymś takim do czynienia. Jeżeli jednak trafiliście na tego typu baner, to dajcie znać, najlepiej mailowo na adres [email protected]

Koniec z uciążliwymi reklamami. - Z GRYOnline.pl znika najbardziej nielubiana forma reklamy - wiadomość - 2018-01-10
Koniec z uciążliwymi reklamami.

Wyłączyliśmy nieprzyjazne reklamy, ponieważ chcemy, żeby strona była dla Was maksymalnie przyjazna. Cały czas pracujemy nad kolejnymi usprawnieniami i staramy się tworzyć wysokiej jakości treści, które w znacznej części udostępniamy za darmo. Niestety to wszystko kosztuje – od sprzętu, przez utrzymanie serwerów, aż po płacę autorów. Do czego zmierzamy? Do AdBlocka.

Nie ukrywamy, że jest to dla nas, i zapewne dla większości stron, problem. Obecnie ponad 1/3 osób przeglądających GRYOnline.pl blokuje reklamy. To oznacza mniejsze wpływy z reklam, więc jeśli lubicie to co robimy, to wyłączcie na naszej stronie AdBlocka. Nie korzystamy z agresywnych i niewygodnych reklam, więc nie powinniście mieć problemów z komfortowym przeglądaniem naszych treści. Rezygnacja z blokady za to pozytywnie wpłynie na nasz rozwój. Kiedyś pewnie zajmiemy się tą sprawą – jak na pewno zaważyliście, coraz więcej serwisów podejmuje różne kroki względem AdBlocka, od prostych próśb, aż po pełną blokadę używających go internautów.

My mówimy „STOP” nachalnym reklamom. Może Wy powiedzcie to samo programom blokującym?
My mówimy „STOP” nachalnym reklamom. Może Wy powiedzcie to samo programom blokującym?

Jeżeli macie jakieś uwagi odnośnie reklam, to dajcie nam znać. Wspólnymi siłami na pewno dojdziemy do satysfakcjonującego wszystkich rozwiązania.