Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCiOSPS4XONEAND
Okładka Batman: The Telltale Series - The Enemy Within (PC)
OkładkaBatman: The Telltale Series - The Enemy Within (PC)

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within

Drugi sezon gry Batman: The Telltale Series z 2016 roku. W przygodówce studia Telltale Games (twórcy m.in.

Przygodowe | point-and-click | DC Comics | Batman | superbohaterowie | epizodyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within Premiera

8sie2017

PC PS4 XONE

3paź2017

AND iOS

2paź2018

Switch

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within to kontynuacja gry Batman: The Telltale Series. Podobnie jak poprzedniczka, tak i ta została podzielona na pięć odcinków, z których pierwszy zadebiutował w sierpniu 2017 roku. Za produkcję w wersji na platformę PC, PS4 itd. odpowiada studio Telltale Games – autorzy takich hitów jak The Walking Dead: A Telltale Games Series i The Wolf Among Us: A Telltale Games Series.

Fabuła

Drugi sezon opowiada o kolejnych zmaganiach Batmana z superzłoczyńcami. Tym razem do Gotham wrócił Człowiek-Zagadka (The Riddler), ale nie tylko on jest problemem. Podczas przygody musimy zmierzyć się też z naszym odwiecznym wrogiem – Jokerem – a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze bezwzględny agent federalny. Bruce Wayne w życiu prywatnym również boryka się z trudnościami i coraz bardziej pogrąża w mroku.

Mechanika

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within to podzielona na pięć epizodów przygodówka, w której zabawa polega przede wszystkim na dokonywaniu trudnych wyborów kształtujących fabułę. Rozgrywka sama w sobie nie jest skomplikowana. W kolejnych scenach gracze prowadzą rozmowy z rozmaitymi postaciami i eksplorują niewielkie lokacje. W ten sposób popychają fabułę do przodu, by w ważnych momentach podejmować decyzje, które w mniejszy lub większy sposób wpływają na dalszy przebieg historii oraz jej zakończenie. Od czasu do czasu rozgrywka urozmaicana jest też przez efektowne sekwencje QTE.

Podobnie jak w np. Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2, w produkcji wykorzystano system Crowd Play. Pozwala on na wspólną zabawę z innymi ludźmi, którzy pomagają w dokonywaniu kolejnych wyborów, uczestnicząc w głosowaniu poprzez aplikację mobilną.

Kwestie techniczne

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within może się pochwalić przyjemnym, kreskówkowym stylem graficznym wykorzystującym cel-shading, stosowanym od lat w kolejnych produkcjach studia Telltale Games. Głównemu bohaterowi głosu ponownie udzielił Troy Baker (znany z innych gier, np. z Uncharted 4: Kres Złodzieja). Natomiast Jokera zagrał stosunkowo niedoświadczony aktor Anthony Ingruber.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Batman: The Telltale Series - The Enemy Within

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7(SP1) 64-bit
PC
PS4
XONE
AND
iOS
Switch