Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOSXONEPS4Switch
Okładka Batman: The Telltale Series - The Enemy Within (PC)

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within

Drugi sezon gry Batman: The Telltale Series z 2016 roku. W przygodówce studia Telltale Games (twórcy m.in.

Przygodowe | point-and-click | DC Comics | Batman | superbohaterowie | epizodyczne

Okładka Batman: The Telltale Series - The Enemy Within (PC)

data premiery gry:

8sie2017

PC PS4 XONE

3paź2017

AND iOS

2paź2018

Switch

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within to kontynuacja gry Batman: The Telltale Series. Podobnie jak poprzedniczka, tak i ta została podzielona na pięć odcinków, z których pierwszy zadebiutował w sierpniu 2017 roku. Za produkcję w wersji na platformę PC, PS4 itd. odpowiada studio Telltale Games – autorzy takich hitów jak The Walking Dead: A Telltale Games Series i The Wolf Among Us: A Telltale Games Series.

Fabuła

Drugi sezon opowiada o kolejnych zmaganiach Batmana z superzłoczyńcami. Tym razem do Gotham wrócił Człowiek-Zagadka (The Riddler), ale nie tylko on jest problemem. Podczas przygody musimy zmierzyć się też z naszym odwiecznym wrogiem – Jokerem – a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze bezwzględny agent federalny. Bruce Wayne w życiu prywatnym również boryka się z trudnościami i coraz bardziej pogrąża w mroku.

Mechanika

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within to podzielona na pięć epizodów przygodówka, w której zabawa polega przede wszystkim na dokonywaniu trudnych wyborów kształtujących fabułę. Rozgrywka sama w sobie nie jest skomplikowana. W kolejnych scenach gracze prowadzą rozmowy z rozmaitymi postaciami i eksplorują niewielkie lokacje. W ten sposób popychają fabułę do przodu, by w ważnych momentach podejmować decyzje, które w mniejszy lub większy sposób wpływają na dalszy przebieg historii oraz jej zakończenie. Od czasu do czasu rozgrywka urozmaicana jest też przez efektowne sekwencje QTE.

Podobnie jak w np. Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2, w produkcji wykorzystano system Crowd Play. Pozwala on na wspólną zabawę z innymi ludźmi, którzy pomagają w dokonywaniu kolejnych wyborów, uczestnicząc w głosowaniu poprzez aplikację mobilną.

Kwestie techniczne

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within może się pochwalić przyjemnym, kreskówkowym stylem graficznym wykorzystującym cel-shading, stosowanym od lat w kolejnych produkcjach studia Telltale Games. Głównemu bohaterowi głosu ponownie udzielił Troy Baker (znany z innych gier, np. z Uncharted 4: Kres Złodzieja). Natomiast Jokera zagrał stosunkowo niedoświadczony aktor Anthony Ingruber.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 9 / 10 na podstawie 40 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,7 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Batman: The Telltale Series - The Enemy Within

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Batman: The Telltale Series - The Enemy Within

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7(SP1) 64-bit

Premiera ostatniego epizodu Batman: The Enemy Within
Premiera ostatniego epizodu Batman: The Enemy Within

wiadomość28 marca 2018

Na rynku zadebiutował piąty i ostatni odcinek drugiego sezonu epizodycznej przygodówki studia Telltale z Mrocznym Rycerzem w roli głównej – gry Batman: The Enemy Within.

Ostatni odcinek Batman: The Enemy Within zadebiutuje w marcu
Ostatni odcinek Batman: The Enemy Within zadebiutuje w marcu

wiadomość8 marca 2018

Batman: The Telltale Series - The Enemy Within doczeka się finałowego epizodu jeszcze w tym miesiącu. Odcinek, w którym autorzy zaprezentują nam dwie wersje Johna Doego, jest opisywany jako najbardziej ambitne z dotychczasowych dzieł studia Telltale Games.

Telltale Games przesiada się na silnik Unity?
Telltale Games przesiada się na silnik Unity?

wiadomość21 stycznia 2018

Studio Telltale Games poszukuje specjalistów doświadczonych w pracy z silnikiem Unity. Oznacza to najpewniej, że po wielu latach wykorzystywania autorskiej technologii, twórcy w kolejnych projektach będą polegać na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych używanych przez wielu deweloperów.

Czwarty epizod gry Batman: The Enemy Within ukaże się w styczniu
Czwarty epizod gry Batman: The Enemy Within ukaże się w styczniu

wiadomość9 stycznia 2018

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi czwarty epizod Batman: The Telltale Series - The Enemy Within. Autorzy podzielili się z graczami jego zarysem fabularnym i kilkoma oficjalnymi zrzutami ekranu.

Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Wojny, Pokemon Ultra Sun i Moon, Batman: The Enemy Within) 22/11/2017
Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Wojny, Pokemon Ultra Sun i Moon, Batman: The Enemy Within) 22/11/2017

wiadomość22 listopada 2017

Dziś piszemy o sukcesie gier Pokemon Ultra Sun i Pokemon Ultra Moon w Japonii oraz o premierach dodatku Plemię rzezi: Nemezis do Śródziemia: Cienia wojny (wraz z nowym patchem) i trzeciego epizodu przygodówki Batman: The Telltale Series - The Enemy Within. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE
AND
iOS
Switch