Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360ANDXONEPCSwitchPS4iOS
Okładka Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 (X360)
OkładkaMinecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 (X360)

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2

Kolejny sezon stworzonej przez studio Telltale Games epizodycznej gry przygodowej, osadzonej w fantastycznym świecie kultowego sandboksa Minecraft. Stara ekipa bohaterów zaczyna powoli się rozpadać z powodu nadmiaru obowiązków i braku czasu na nowe wyzwania.

Przygodowe | TPP | fantasy | point-and-click | humorystyczne | epizodyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 Premiera

11lip2017

PC PS4 XONE iOS AND X360

6lis2018

Switch

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 to druga część epizodycznej przygodówki Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series z 2015 roku. Za tytuł odpowiada studio Telltale Games, które od lat produkuje tego typu gry, korzystając z licencji znanych marek. Dzięki nim mogliśmy zagrać np. w The Walking Dead: A Telltale Games Series i Game of Thrones: A Telltale Games Series.

Fabuła

Po wydarzeniach przedstawionych w pierwszym sezonie stara ekipa zaczęła się powoli rozpadać z powodu nadmiaru obowiązków i braku czasu na nowe wyzwania. Pewnego dnia Jesse wplątał się jednak w nowe tarapaty – nie dość, że znalazł tajemniczą, przeklętą rękawicę, to jeszcze utknęła w niej jego ręka. W ten oto sposób rozpoczyna się kolejna wielka przygoda i podróż w najgłębsze zakątki świata.

Mechanika

Podobnie jak inne gry studia Telltale Games, tak i Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 to stosunkowo prosta przygodówka, w której największą rolę odgrywa opowiadana historia. Wpływamy na nią, podejmując ważne decyzje w kluczowych momentach. Choć rozgrywka polega głównie na poznawaniu perypetii bohaterów, to wzorem pierwszego sezonu przygotowano też sporo minigierek urozmaicających zabawę.

Jedną z nowości niedostępnych w poprzedniej części są tak zwani obserwatorzy, czyli osoby korzystające ze specjalnej aplikacji na urządzeniach mobilnych. System polega na uruchomieniu przez hosta (gracza) sesji Crowd Play. Ludzie z całego świata głosują na wybory, których ma dokonywać grająca osoba, kontrolując w ten sposób przebieg przygody. Możliwa jest jednak zmiana ustawień, dzięki czemu to host ma ostateczne zdanie i może, ale nie musi, kierować się opiniami obserwatorów.

Inne

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 zostało podzielone na pięć epizodów. W pracach nad grą uczestniczyli tacy aktorzy jak Patton Oswalt (Diabli nadali), Catherine Taber (głos Padme Amidali z animowanego serialu Star Wars: The Clone Wars), Ashley Johnson (Ellie z The Last of Us) oraz Scott Porter (Friday Night Lights).

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
PC
PS4
XONE
iOS
AND
X360
Switch