Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2017, 19:10

autor: Góral

Minecraft: Story Mode - Season 2 potwierdzony - pierwszy odcinek w lipcu

Studio Telltale Games ujawniło, że pracuje nad grą Minecraft: Story Mode - Season 2. Pierwszy odcinek nowego sezonu zadebiutuje już 11 lipca na konsolach Xbox One i PlayStation 4, PC-tach oraz urządzeniach mobilnych (iOS i Android).

Studio Telltale Games to jedna z najbardziej zapracowanych ekip w branży. Firma obecnie tworzy Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series i Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two, a już zapowiedziała kolejny projekt. Tym razem padło na drugi sezon Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series. W opublikowanym komunikacie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ale wiemy już, że pierwszy epizod, zatytułowany Hero in Residence, ukaże się 11 lipca na konsolach Xbox One, PlayStation 4, iOS, Androidzie oraz PC-tach. Produkcja ponownie będzie opowiadać o przygodach Jessego. Tym razem jego ręka utknęła w przeklętej rękawicy, wiec musimy przyszykować się na niesamowitą „podróż w najgłębsze zakątki świata”. Ponadto możemy liczyć na powrót starych znajomych, debiut nowych oraz oczywiście szereg trudnych wyborów.

Pierwszy epizod Minecraft: Story Mode - Season 2 ukaże się za miesiąc. - Minecraft: Story Mode - Season 2 potwierdzony - pierwszy odcinek w lipcu - wiadomość - 2017-06-08
Pierwszy epizod Minecraft: Story Mode - Season 2 ukaże się za miesiąc.
Minecraft: Story Mode - Season 2 w skrócie:
  1. drugi sezon przygodówki od studia Telltale Games;
  2. pierwszy odcinek ukaże się 11 lipca;
  3. gra dostępna będzie na konsolach Xbox One, PlayStation 4, iOS, Androidzie oraz PC-tach.

Wyjawiono także kilka nazwisk aktorów, którzy wcielają się w poszczególne postacie. Będą to m.in. Patton Oswalt (Diabli nadali), Catherine Taber (znana z różnych gier czy głosu Padme Amidali z animowanego serialu Star Wars: The Clone Wars), Ashley Johnson (Ellie z The Last of Us) oraz Scott Porter (Friday Night Lights).

Minecraft: Story Mode - Season 2 korzystać będzie z zapisanych stanów gry z pierwszego sezonu, ale jeżeli w niego nie graliście, to nic nie szkodzi, gdyż ma to być samodzielna produkcja, przystępna także dla nowych użytkowników. Ponadto zdradzono, że łącznie ukaże się pięć odcinków oraz że zostanie wykorzystany system Crowd Play. Polega on na głosowaniu przez obserwatorów na kierunek, w jakim ma być prowadzona fabuła – wszystko przez urządzenia mobilne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2