Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two (PC)

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two PC

Druga część serii epizodycznych gier przygodowych tworzonych przez studio Telltale Games – autorów takich produkcji, jak The Walking Dead, Tales from the Borderlands czy The Wolf Among Us.

Przygodowe | fantasy | książki | seriale TV | Gra o tron

PC Windows
Okładka Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two to wydana na platformę PC epizodyczna gra przygodowa. Opracowało ją studio Telltale Games, czyli autorzy pierwszej części, jak również takich tytułów jak Tales from the Borderlands, The Walking Dead czy The Wolf Among Us.

Fabuła

Dostępne na platformę PC Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two przenosi nas do krainy fantasy, stworzonej na potrzeby powieściowego cyklu Pieśń lodu i ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Warto jednak dodać, że choć deweloperzy korzystali z elementów zawartych w tych powieściach, to przede wszystkim oparli się na wizji sagi zaprezentowanej w serialu telewizyjnym Gra o tron.

Produkcja kontynuuje opowieść o losach znanego z pierwszego sezonu rodu Forresterów, którego członkowie próbują się pozbierać po dramatycznych wydarzeniach z poprzedniej odsłony serii. Nie zabrakło także wielu nowych bohaterów, a fabuła tradycyjnie opowiadana jest z kilku odmiennych perspektyw.

Mechanika

Pod względem mechanizmów zabawy Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two podąża ścieżkami wytyczonymi przez ostatnich kilka gier tego zespołu. Otrzymujemy więc przygodówkę, w której prawie wcale nie ma zagadek, a rozgrywka koncentruje się na śledzeniu fabuły oraz podejmowaniu decyzji, w istotny sposób kształtujących rozwój historii nie tylko w obrębie danego odcinka, ale również wszystkich kolejnych.

Warto wspomnieć, że Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two potrafi wczytać zapisane stany gry z pierwszego sezonu i dzięki temu dokonane tam wybory znajdują odbicie także w nowych historiach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Gry podobne do Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two

Wymagania wiekowe Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season Two

18+

Telltale zwalnia prawie wszystkich pracowników. The Walking Dead nie zostanie dokończone [Aktualizacja]
Telltale zwalnia prawie wszystkich pracowników. The Walking Dead nie zostanie dokończone [Aktualizacja]

wiadomość22 września 2018

Studio Telltale Games, znane przede wszystkim z serii przygodówek The Walking Dead i The Wolf Among Us, straciło niemal wszystkich z ponad 200 pracowników. Garstka wciąż zatrudnionych osób ma teraz "dopełnić zobowiązań" – a potem studio zostanie zamknięte.

Telltale Games przesiada się na silnik Unity?
Telltale Games przesiada się na silnik Unity?

wiadomość21 stycznia 2018

Studio Telltale Games poszukuje specjalistów doświadczonych w pracy z silnikiem Unity. Oznacza to najpewniej, że po wielu latach wykorzystywania autorskiej technologii, twórcy w kolejnych projektach będą polegać na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych używanych przez wielu deweloperów.

Masowe zwolnienia w Telltale Games. Studio chce ograniczyć liczbę tworzonych gier
Masowe zwolnienia w Telltale Games. Studio chce ograniczyć liczbę tworzonych gier

wiadomość8 listopada 2017

90 pracowników studia Telltale Games, znanego przede wszystkim z licencjonowanych przygodówek, zostało zwolnionych. Szef firmy tłumaczy decyzję o restrukturyzacji potrzebą zmiany polityki wydawniczej.

Drugi sezon Game of Thrones od Telltale Games po zakończeniu serialu; Tales from the Borderlands porzucone
Drugi sezon Game of Thrones od Telltale Games po zakończeniu serialu; Tales from the Borderlands porzucone

wiadomość30 sierpnia 2017

Przedstawiciel firmy Telltale Games ujawnił, że prace nad drugim sezonem Game of Thrones: A Telltale Games Series zostały wstrzymane. Studio powróci do projektu najpewniej po zakończeniu serialu telewizyjnego. Natomiast Tales from the Borderlands poszło w odstawkę i obecnie nie ma żadnych planów związanych z dalszym rozwojem marki.

Powstanie drugi sezon Game of Thrones: A Telltale Games Series
Powstanie drugi sezon Game of Thrones: A Telltale Games Series

wiadomość21 listopada 2015

Twórcy epizodycznej przygodówki Game of Thrones: A Telltale Games Series poinformowali, że pracują nad drugim sezonem. Projekt stanowić ma kontynuację fabularną poprzednika i zapisane stany gry w istotny sposób wpłyną na przebieg nowych historii.