Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2017, 09:29

autor: Góral

Drugi sezon Game of Thrones od Telltale Games po zakończeniu serialu; Tales from the Borderlands porzucone

Przedstawiciel firmy Telltale Games ujawnił, że prace nad drugim sezonem Game of Thrones: A Telltale Games Series zostały wstrzymane. Studio powróci do projektu najpewniej po zakończeniu serialu telewizyjnego. Natomiast Tales from the Borderlands poszło w odstawkę i obecnie nie ma żadnych planów związanych z dalszym rozwojem marki.

W lipcu poznaliśmy plany studia Telltale Games na najbliższą przyszłość. Firma zapowiedziała trzy nowe gry – Batman: The Enemy Within, The Wolf Among Us: A Telltale Games Series – Season 2 i The Walking Dead: The Final Season. Wśród projektów zabrakło jednak informacji o drugim sezonie Game of Thrones: A Telltale Games Series, który przecież ujawniono jeszcze w 2015 roku, oraz kontynuacji Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series. Dziś wiemy już, że na razie nie ma co liczyć na te tytuły.

Zacznijmy może od drugiego z wymienionych. Niedawno wyszło na jaw, że produkcja, choć doceniona przez media i chwalona przez graczy, którzy skusili się na jej zakup, okazała się komercyjną porażką. No, może to za dużo powiedziane, gdyż firma na niej nie straciła, ale też nie zarobiła zbyt wiele, w związku z czym na razie możemy zapomnieć o drugim sezonie. Job Stauffer, odpowiedzialny w Telltale za komunikację, potwierdził w rozmowie z dziennikarzem serwisu Eurogamer, że obecnie firma nie ma żadnych planów związanych z kontynuacją Tales from the Borderlands.

Growa Gra o tron najpewniej powróci po zakończeniu serialu. - Drugi sezon Game of Thrones od Telltale Games po zakończeniu serialu; Tales from the Borderlands porzucone - wiadomość - 2017-08-31
Growa Gra o tron najpewniej powróci po zakończeniu serialu.
Plany studia Telltale Games:
  • w 2018 roku doczekamy się ostatniego sezonu The Walking Dead i drugiego The Wolf Among Us;
  • drugi sezon Game of Thrones: A Telltale Games Series najpewniej pojawi się po zakończeniu telewizyjnego serialu;
  • obecnie nie ma planów na kontynuację Tales from the Borderlands.

Co do drugiego sezonu Game of Thrones: A Telltale Games Series, w tym przypadku sprawa wygląda nieco inaczej. Deweloper skupia się na zapowiedzianych oficjalnie projektach, a produkcja Gry o tron została wstrzymana. Firma zamierza poczekać, aż rozwinie się sytuacja w serialu telewizyjnym, i dopiero później pracownicy ponownie zasiądą przy stole i zaczną myśleć o drugim sezonie. Jego premiera jednak na pewno nie odbędzie się w 2018 roku.

Aktualnie fani dokonań Telltale Games mogą bawić się w trzech produkcjach – Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 oraz Batman: The Telltale Series - The Enemy Within. Natomiast w przyszłym roku ukaże się ostatni sezon The Walking Dead i drugi sezon The Wolf Among Us: A Telltale Games Series.

  1. Oficjalna strona studia Telltale Games