Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2017, 19:18

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Poznajcie My Eyes on You, czyli kryminał w klimatach neo-noir

Ukraińskie studio Storymind Entertainment zapowiedziało swój debiutancki projekt. Mowa o My Eyes on You, czyli kryminale utrzymanym w klimatach neo-noir, który zmierza na pecety i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Niezależne studio Storymind Entertainment zapowiedziało swój debiutancki projekt. Mowa o My Eyes on You, czyli przygodowej grze akcji TPP, w której trafimy do Chicago i okalających je przedmieści. Miasto ma się jednak różnić od tego, które znamy choćby z Watch Dogsprodukcja zostanie bowiem utrzymana w oryginalnej stylistyce określanej mianem neo-noir, łączącej motywy rodem z filmów science-fiction z cechami charakterystycznymi dla klasycznych kryminałów.

Fabuła My Eyes on You skoncentruje się na karnawale, jaki co roku odbywa się w tej metropolii. Wiele lat temu miało na nim miejsce tajemnicze morderstwo, którego okoliczności wciąż pozostają niewyjaśnione. Główny bohater gry, czyli Jordan Adalien, to analityk pracujący dla FBI. Protagonista powraca do Chicago, by rozwikłać zagadkę tej zbrodni i schwytać jej sprawcę znanego jako Człowiek w Czerwonej Masce (w oryginale – Man in the Red Mask). Jordan będzie mógł liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych detektywów, co ma prowadzić do nieprzewidzianych sytuacji – dość powiedzieć, że twórcy wspominają o tym, iż padnie on ofiarą „zdrady ze strony osób, które darzył największym zaufaniem”.

Amerykańska metropolia, karnawał i tajemnicze morderstwo – oto przepis na kryminał w wykonaniu kijowskiego studia Storymind Games. - Poznajcie My Eyes on You, czyli kryminał w klimatach neo-noir - wiadomość - 2017-08-30
Amerykańska metropolia, karnawał i tajemnicze morderstwo – oto przepis na kryminał w wykonaniu kijowskiego studia Storymind Games.

Sama rozgrywka ma mieć nieliniowy przebieg. Dzięki temu wskazówki, które uznamy za przydatne, oraz dokonane przez nas wybory będą determinować ścieżkę, jaką podąży historia, oraz to, które z jej zakończeń zobaczymy. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że bohater będzie trapiony przez indywidualne słabości, a w nerwowych sytuacjach jego umysł zacznie płatać mu figle, czego owocem będą halucynacje. W grze pojawią się także elementy skradankowe – w oficjalnej zapowiedzi deweloperzy wspominają o konieczności ukrywania się przed zbrodniarzami znajdującymi się na usługach głównego antagonisty.

Pomimo że mieszkańcy bawią się w najlepsze, zbrodnia sprzed lat kładzie się cieniem na chicagowskim karnawale. - Poznajcie My Eyes on You, czyli kryminał w klimatach neo-noir - wiadomość - 2017-08-30
Pomimo że mieszkańcy bawią się w najlepsze, zbrodnia sprzed lat kładzie się cieniem na chicagowskim karnawale.

Niestety na ten moment nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery My Eyes on You. Twórcy opublikowali jednak klimatyczne materiały, które pozwalają z optymizmem spoglądać w przyszłość – zdecydowanie ma to wszystko klimat.

Poznajcie My Eyes on You, czyli kryminał w klimatach neo-noir - ilustracja #3
Poznajcie My Eyes on You, czyli kryminał w klimatach neo-noir - ilustracja #4
Poznajcie My Eyes on You, czyli kryminał w klimatach neo-noir - ilustracja #5