Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDXONEX360PS4PS3iOS
Okładka Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series (PC)

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Epizodyczna gra przygodowa, której akcja osadzona jest w uniwersum wykreowanym przez Gearbox Software na potrzeby serii Borderlands. Za powstanie tytułu odpowiada specjalizujące się w tego typu produkcjach studio Telltale Games.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | humorystyczne | epizodyczne

Okładka Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series (PC)

data premiery gry:

25lis2014

PS3 PS4 PC

26lis2014

XONE

3gru2014

X360

11gru2014

iOS

17gru2014

AND

Tales from the Borderlands na platformie PC, PS4 itd. to gra przygodowa stworzona przez studio Telltale Games, znane z takich produkcji jak The Walking Dead i The Wolf Among Us, przy współudziale firmy Gearbox Software. Tytuł oparty jest na serii strzelanek FPP Borderlands, a jego akcja rozgrywa się na niebezpiecznej planecie Pandora.

Przedstawiona tu historia rozpoczyna się po wydarzeniach ukazanych w Borderlands 2 i pozwala nam wcielić się w dwójkę postaci – Fiona to zawodowa oszustka, zaś Rhys jest pracownikiem potężnej korporacji Hyperion, wyposażonym w cyberwszczepy. Fabuła prezentowana jest w nietypowy sposób. Rhys i Fiona opowiadają o tych samych wydarzeniach z przeszłości, ale bardzo szybko w ich relacjach pojawią się nieścisłości i sprzeczności. Tytuł kładzie duży nacisk na elementy komediowe i pod tym względem diametralnie różni się od The Walking Dead oraz The Wolf Among Us.

Rozgrywka w Tales from the Borderlands na PC, PS4 itd. opiera się na podobnej formule, co w dwóch przywołanych poprzednio tytułach: jej sercem są bowiem dialogi oraz podejmowane przez gracza wybory, wpływające na dalszy przebieg historii. Oprócz tego deweloperzy zatroszczyli się także o uproszczone elementy gier akcji. Podczas przygody natrafiamy m.in. na sekcje strzelankowe, czasem musimy też używać unikalnych umiejętności postaci - Fiona bardzo skutecznie potrafi argumentować swoje zdanie, a Rhys używa wszczepów do manipulowania systemami elektronicznymi. Na swojej drodze spotkamy także kilka postaci znanych z poprzednich części, a także nowych bohaterów, którzy po raz pierwszy pojawiają się w uniwersum Borderlands.

Gra, tak jak pozostałe produkcje studia Telltale Games, została podzielona na epizody. Oto ich lista:

  • Zer0 Sum
  • Atlas Mugged
  • Catch a Ride
  • Escape Plan Bravo
  • The Vault of the Traveler
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 1243 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Phenom X4 2.4 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTX/Radeon 4850 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows XP(SP3)
Recenzja gry Tales from the Borderlands - solidna dawka humoru
Recenzja gry Tales from the Borderlands - solidna dawka humoru

Recenzja 21 października 2015, 13:00

Niezależnie jednak od tego, jak bardzo komediowe jest Tales from the Borderlands, przygodówka Telltale Games nie mogła obejść się bez wyborów. I choć w większości przypadków informacja, że „przebieg gry jest uzależniony od naszych decyzji” brzmi jak kiepski żart, znikome konsekwencje poszczególnych działań rzadko kiedy przeszkadzają, częściej zaś doprowadzają do zabawnych sytuacji. Tak jak w The Walking Dead decydowaliśmy o tym, kto zakończy cierpienia ugryzionego przez zombie chłopaka, tak tutaj naszym głównym zmartwieniem jest, czy sprzedać się przez wykrzykiwanie haseł promujących pewien warsztat samochodowy, czy raczej zachować resztki godności. Rezultaty tych wyborów także są mniej znaczące – jeśli np. nakażemy pewnemu robotowi autodestrukcję, ten zachowa to w swej pamięci i przy następnym spotkaniu nie przybije nam żółwika, i w ogóle będzie raczej nieprzyjemny. Ale da się to przeżyć, bo w przeciwieństwie do poprzednich tytułów studia Tales from the Borderlands ma przede wszystkim bawić, a nie fundować nam emocjonalny rollercoaster. Trzeba jednak zauważyć, że przez to gra jest wyjątkowo „na raz” i jeśli nie zechcecie usłyszeć absolutnie wszystkich dialogów, raczej nie ma sensu jej powtarzać.

PC
X360
PS3
PS4
XONE
iOS
AND