Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3XONEiOSX360PS4ANDSwitch
Okładka Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series (PC)
OkładkaTales from the Borderlands: A Telltale Games Series (PC)

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

TftBL

Epizodyczna gra przygodowa osadzona w uniwersum serii Borderlands. Za powstanie Tales from the Borderlands odpowiada studio Telltale Games. Fabuła gry kontynuuje wątki z Borderlands 2 i ukazuje losy oszustki Fiony i pracownika Hyperionu Rhysa.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | humorystyczne | epizodyczne

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series Premiera

25lis2014

PC PS3 PS4

26lis2014

XONE

3gru2014

X360

11gru2014

iOS

17gru2014

AND

23mar2021

Switch

Gry podobne do Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

The Expanse: A Telltale Series

The Walking Dead: A Telltale Games Series - Season One

Star Trek: Resurgence

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series jest narracyjną przygodówką osadzoną w uniwersum serii Borderlands. Produkcja stanowi efekt współpracy studiów Telltale Games oraz Gearbox Software i podobnie jak wcześniejsze dzieła pierwszego z wymienionych zespołów, składa się z pięciu odcinków, czyli: Zer0 Sum, Atlas Mugged, Catch a Ride, Escape Plan Bravo, The Vault of the Traveler.

Fabuła

Akcja gry Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w drugiej odsłonie cyklu Borderlands. Produkcja opowiada o dwójce bohaterów. Fiona jest zawodową oszustką, natomiast Rhys to pracownik znanej fanom serii korporacji Hyperion. Ów nietypowy duet postanawia odnaleźć mityczną Kryptę, mając nadzieję na zdobycie nieprzebranych bogactw. Po drodze protagoniści przeżywają rozmaite przygody i poznają barwne postacie, wśród których znajdziemy nie tylko znane już twarze (jak Handsome Jack występujący w formie SI ukrytej w głowie Rhysa, biznesmenka Mad Moxxi, handlarz bronią Marcus Kincaid czy robot Zer0 będący jednym z tak zwanych Vault Hunterów), lecz również debiutantów pokroju przywódczyni bandytów Bossanovy, handlującego na czarnym rynku Augusta czy choćby Cassiusa Leclemaine’a pracującego dla korporacji Atlas.

Tym co wyróżnia opisywany tytuł na tle wielu innych narracyjnych przygodówek, jest nietypowy sposób prezentacji fabuły. Rhys i Fiona opowiadają bowiem o tych samych wydarzeniach, aczkolwiek przedstawiają je z różnych perspektyw, co prowadzi do wielu nieścisłości i sprzeczności. Pozycja kładzie przy tym duży nacisk na elementy komediowe.

Mechanika

Rozgrywka w Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze gry studia Telltale Games. W trakcie zabawy zajmujemy się więc przede wszystkim śledzeniem fabuły i dialogów, a także podejmowaniem rozmaitych decyzji, które wpływają na dalszy przebieg opowieści. Poza tym jednak często przychodzi nam korzystać z unikalnych zdolności postaci. Rhys potrafi skanować otoczenie przy pomocy cybernetycznego oka i manipulować systemami elektronicznymi, z kolei Fiona posiada pistolet, którego nie boi się używać (i który ulepsza w miarę postępów). Zabawę urozmaicają proste zagadki środowiskowe i okazjonalne strzelaniny.

Kwestie techniczne

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series posiada barwną i przyjemną dla oka grafikę wykonaną w technice cel-shading. Całość utrzymano w stylistyce charakterystycznej dla serii Borderlands.

Ostatnia modyfikacja 24 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 1296 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tales from the Borderlands: A Telltale Games Series Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Phenom X4 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTX/Radeon 4850 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP3)
PC
X360
PS3
PS4
XONE
iOS
AND
Switch