Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 10:05

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Plotka: Telltale Games pracuje nad Tales from the Borderlands 2 i Poker Night 3

Według najnowszych doniesień Telltale Games pracuje nad dwoma niezapowiedzianymi tytułami. Pierwszym z nich jest kontynuacja Tales from the Borderlands, a drugim Poker Night 3, który ma zostać zapowiedziany podczas E3 2020.

Właśnie w ten sposób zareagowałem na wieść o kontynuacji Tales from the Borderlands. - Plotka: Telltale Games pracuje nad Tales from the Borderlands 2 i Poker Night 3 - wiadomość - 2020-02-06
Właśnie w ten sposób zareagowałem na wieść o kontynuacji Tales from the Borderlands.

Historia Telltale Games spokojnie mogłaby zostać wydana w formie książki lub filmu fabularnego (dramatu). Przypomnijmy, że we wrześniu 2018 roku ogłoszono zamknięcie studia. Byli pracownicy złożyli nawet pozew zbiorowy wobec firmy. Później ze sprzedaży sukcesywnie znikały tytuły studia. Ostatecznie w sierpniu ubiegłego roku Telltale Games zostało wskrzeszone, a świat dowiedział się, że istnieje spora szansa na nowe odsłony popularnych serii. W produkcji jest między innymi kontynuacja The Wolf Among Us. Wydano również ulepszoną wizualnie wersję gry Batman: The Telltale Series.

Istnieje również szansa, że w zakamarkach studia trwają prace nad kolejnymi dwoma tytułami. Takie rewelacje zdradza użytkownik Reddita o pseudonimie hereitismydude. Ten sam człowiek zasugerował wcześniej rychłą zapowiedź nowych przygód „złego wilka” oraz „batka”, co później w pełni się potwierdziło. Oczywiście, jak to zwykle bywa z przeciekami, polecamy podejść do nich z rezerwą. Z wiadomości wynika, że Telltale (we współpracy z zespołem AdHoc) pracuje nad Tales from the Borderlands 2 oraz Poker Night 3.

Autor doniesień zdradza również, że prace nad The Wolf Among Us 2 zostały tymczasowo wstrzymane, chociaż zespół ma gotowe assety, podstawowe mechaniki i lokacje. Twórcy czekają jednak na historię, którą niebawem ma dostarczyć AdHoc. W międzyczasie pracują nad Poker Night 3, które ma zostać zapowiedziane na E3 2020 i wydane kilka dni później. W tym samym czasie studio planuje ogłosić odzyskanie praw do marki Tales of the Borderlands.

W Poker Nights 3 mają pojawić się znani z gier studia bohaterowie, tacy jak Bruce Wayne, Bigby Wolf czy Lee Everett. Tytuł ma korzystać z silnika Unreal Engine. Co ciekawe, użytkownik Reddita zaznacza, że choć posługuje się nazwą Poker Night 3, to produkcja nie będzie się tak nazywać. I to właściwie tyle. Ile z tych doniesień okaże się prawdą, dowiemy się pewnie w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

  1. Oficjalna strona internetowa Telltale Games
  2. Oficjalna strona AdHoc Studio
  3. Recenzja Tales from the Borderlands - solidna dawka humoru