Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2020, 09:34

Bloober Team postawi na duże gry TPP, akcję i filmowość

Polskie studio Bloober Team zdradziło swoje plany na przyszłość. Zespół postawi na produkcje z wyższym budżetem, które zaoferują więcej akcji niż dotychczasowe projekty dewelopera. Widok FPP zostanie porzucony na rzecz perspektywy TPP, ale autorzy nadal zamierzają specjalizować się w psychologicznych horrorach.

Od przyszłych gier studia możemy spodziewać się większych budżetów, nowej perspektywy i zmian w rozgrywce. - Bloober Team postawi na duże gry TPP, akcję i filmowość - wiadomość - 2020-02-06
Od przyszłych gier studia możemy spodziewać się większych budżetów, nowej perspektywy i zmian w rozgrywce.
PRZYSZŁOŚĆ BLOOBER TEAM TO:
  1. większe i droższe projekty,
  2. więcej akcji w grach,
  3. porzucenie widoku FPP na rzecz gier TPP,
  4. outsourcing mniejszych projektów.

Znane z gier Observer, Blair Witch oraz Layers of Fear krakowskie studio Bloober Team wypuściło komunikat giełdowy, w którym omówiono plany firmy na najbliższych kilka lat. W dokumencie znalazło się wiele wskazówek odnośnie przyszłych projektów zespołu.

Bloober Team chce się skoncentrować na grach AAA. W planach jest tworzenie dwóch pozycji jednocześnie. Mają one dysponować większymi budżetami, a ich produkcja trwać będzie dłużej. Studio chce wydawać nowy projekt tego typu co 18-24 miesiące. Możemy także spodziewać się wyższych cen. Celem jest opracowywanie pozycji, które mają sprzedawać się w milionach egzemplarzy.

Wszystkie nowe tytuły, nad którymi pracuje deweloper, wykorzystują perspektywę trzecioosobową. Autorzy nie mają za to w planach porzucenia klimatów horroru. Zespół zamierza nadal kłaść duży nacisk na psychologiczne aspekty w grach, ale jednocześnie ma być w nich znacznie więcej akcji niż w dotychczasowych tytułach studia. Zmiana ta wynikać ma z odbioru wcześniejszych dzieł dewelopera oraz badań rynkowych. Możemy także spodziewać się bardziej filmowej prezentacji oraz zaprojektowania rozgrywki w sposób, który sprawi, że produkcje będzie można przechodzić wielokrotnie bez uczucia znużenia.

Firma nie wyklucza mniejszych tytułów, ale ich opracowywanie będzie powierzane innym zespołom. W tym roku Bloober Team zamierza wypuścić grę Medium (tytuł tymczasowy), która powstaje z myślą o konsolach nowej generacji oraz produkcję bazującą na marce Observer. Plany na 2020 r. obejmują również jedną niespodziankę, ale na razie twórcy nie chcą zdradzić żadnych konkretów na ten temat.

Warto dodać, że pod koniec ubiegłego miesiąca studio wypuściło teaser niezapowiedzianego jeszcze projektu, który ma zostać ujawniony już wkrótce. Prawie na pewno chodzi o wspomnianą grę osadzoną w uniwersum Observera.

  1. Oficjalna strona studia
  2. Recenzja gry Layers of Fear 2 – polskie Twin Peaks
  3. Recenzja gry Blair Witch – najstraszniejszy las w grach