Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Layers of Fear 2 (PC)

Layers of Fear 2

Druga odsłona cyklu utrzymanych w konwencji horroru gier przygodowych, nad którym pieczę sprawuje polskie studio Bloober Team. W Layers of Fear 2 trafiamy na pokład statku znajdującego się na pełnym morzu i bierzemy udział w powstawaniu filmu będącego kolejnym arcydziełem.

Przygodowe | FPP | horror | polskie

Okładka Layers of Fear 2 (PC)

data premiery gry:

28maj2019za 32dni

PC PS4 XONE

Layers of Fear 2 jest kontynuacją zrealizowanej w konwencji horroru gry przygodowej z 2016 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli polskie studio Bloober Team, a jej wydaniem zajęła się amerykańska firma Gun Media. Tytuł był początkowo znany pod roboczą nazwą Project Melies, stanowiącą nawiązanie do nazwiska jednego z pionierów kina, Georgesa Méliesa.

Fabuła

W Layers of Fear 2 gracze po raz kolejny wcielają się w artystę, którego celem jest ukończenie swego arcydzieła. Tym razem jednak mowa nie o obrazie, lecz o filmie. Miejsce posiadłości z pierwszej części serii zajął natomiast statek znajdujący się na pełnym morzu.

Mechanika

W Layers of Fear 2 akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka polega przede wszystkim na przemierzaniu pokładu okrętu i obserwacji paranormalnych zjawisk mających na nim miejsce, a także na stopniowym odkrywaniu historii protagonisty, poprzez czytanie rozrzuconych po lokacjach notatek czy słuchanie wspomnień bohatera. Poza tym w grze nie brakuje zagadek logicznych i środowiskowych oraz elementów zręcznościowych.

Kwestie techniczne

Layers of Fear 2 posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości, a jej warstwa dźwiękowa stoi na wysokim poziomie – w rolę narratora wcielił się znany z kultowych horrorów Tony Todd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do Layers of Fear 2

Wymagania wiekowe Layers of Fear 2

18+

Wymagania sprzętowe Layers of Fear 2

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 3.4 GHz / AMD A8-7600 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 270 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 64-bit

Data premiery Layers of Fear 2, główny projektant Baldur's Gate na czele nowego studia i inne wieści
Data premiery Layers of Fear 2, główny projektant Baldur's Gate na czele nowego studia i inne wieści

wiadomość25 kwietnia 2019

Dziś piszemy o dacie premiery Layers of Fear 2, nowym studiu prowadzonym przez głównego projektanta między innymi Dragon Age: Origins oraz Baldur's Gate, nowych wynikach sprzedaży Persony 5 oraz zapowiedzi trójwymiarowej platformówki pod tytułem Tamarin. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ujawniono wymagania sprzętowe Layers of Fear 2
Ujawniono wymagania sprzętowe Layers of Fear 2

wiadomość11 kwietnia 2019

Studio Bloober Team udostępniło wymagania sprzętowe Layers of Fear 2 – drugiej części horroru o staczającym się w otchłań szaleństwa artyście.

Pierwszy gameplay z Layers of Fear 2
Pierwszy gameplay z Layers of Fear 2

wiadomość29 marca 2019

Layers of Fear 2, czyli kolejny horror krakowskiego studia Bloober Team, ma zadebiutować w połowie 2019 roku. Twórcy opublikowali więc pierwszy gameplay, z którego można wywnioskować, że ich dzieło będzie nas straszyć często i na rozmaite sposoby.

Layers of Fear 2 zadebiutuje w połowie roku
Layers of Fear 2 zadebiutuje w połowie roku

wiadomość28 marca 2019

Krakowskie studio Bloober Team wydało komunikat, w którym informuje, że kontynuacja horroru Layers of Fear ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku. Gra pojawi się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Project Melies od Bloober Team to Layers of Fear 2
Project Melies od Bloober Team to Layers of Fear 2

wiadomość25 października 2018

Layers of Fear doczeka się kontynuacji. Zapowiedziana w marcu przez Bloober Team gra Project Melies to Layers of Fear 2, o czym firma poinformowała za pośrednictwem krótkiego, klimatycznego zwiastuna swego nowego dzieła.

PC
PS4
XONE