Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2019, 16:50

Data premiery Layers of Fear 2, główny projektant Baldur's Gate na czele nowego studia i inne wieści

Dziś piszemy o dacie premiery Layers of Fear 2, nowym studiu prowadzonym przez głównego projektanta między innymi Dragon Age: Origins oraz Baldur's Gate, nowych wynikach sprzedaży Persony 5 oraz zapowiedzi trójwymiarowej platformówki pod tytułem Tamarin. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Data premiery Layers of Fear 2

Od premiery Layers of Fear 2 dzieli nas miesiąc. - Data premiery Layers of Fear 2, główny projektant Baldur's Gate na czele nowego studia i inne wieści - wiadomość - 2019-04-25
Od premiery Layers of Fear 2 dzieli nas miesiąc.

Krakowskie studio Bloober Team podało datę premiery Layers of Fear 2. Kontynuacja pozytywnie przyjętego horroru z 2016 roku ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 28 maja bieżącego roku. Tytuł ponownie będzie kręcił się wokół tematu sztuki. Tym razem nie będzie jednak chodziło o malarstwo, a o film. Jako twórca kolejnego wielkiego arcydzieła będziemy przemierzali pokład statku, obserwowali zdarzenia paranormalne i próbowali odkryć historię protagonisty.

Główny projektant Dragon Age: Origins na czele nowego studia

Dwa lata temu Ohlen był gościem konferencji Digital Dragons. - Data premiery Layers of Fear 2, główny projektant Baldur's Gate na czele nowego studia i inne wieści - wiadomość - 2019-04-25
Dwa lata temu Ohlen był gościem konferencji Digital Dragons.

Kolejny były pracownik BioWare znalazł zatrudnienie. Tym razem chodzi o Jamesa Ohlena, głównego projektanta takich gier, jak Baldur's Gate, Baldur's Gate II: Shadows of Amn, Star Wars: Knights of the Old Republic czy Dragon Age: Origins. Było o nim głośno w ubiegłym roku, gdy opuścił on kanadyjską ekipę i udzielił wywiadu Game Informerowi, w którym podkreślił, że EA nie naciska na twórców (co znalazło później potwierdzenie w raporcie Kotaku). Teraz stanie on na czele nowego studia tworzonego przez firmę Wizards of the Coast w Austin w stanie Texas. Zajmie się ono przygotowaniem oryginalnej marki, niezwiązanej z Magic: The Gathering oraz Dungeons & Dragons, do których prawa mają „Czarodzieje z Wybrzeża”.

Sam Ohlen już nie może doczekać się rozpoczęcia prac. Cytując jego słowa (via PC Gamer):

Nie sądziłem, że wrócę do branży gier wideo tak szybko, ale możliwość współpracy z Wizards of the Coast nie zdarza się zbyt często. Uważam, że nasza wspólna miłość do RPG, budowania świata oraz interaktywnego opowiadania historii to doskonałe połączenie.

Nowe wyniki sprzedaży Persony 5

Persona 5 cieszy się popularnością nie tylko w Japonii. - Data premiery Layers of Fear 2, główny projektant Baldur's Gate na czele nowego studia i inne wieści - wiadomość - 2019-04-25
Persona 5 cieszy się popularnością nie tylko w Japonii.

Wczoraj dowiedzieliśmy się szczegółów na temat projektu Persona 5: Royal. Przy okazji poznaliśmy również nowe wyniki sprzedaży podstawowej wersji tego doskonale ocenianego jRPG-a. Jak podano w japońskiej wersji sklepu Amazon, dzieło studia Atlus rozeszło się na całym świecie w 2,7 miliona egzemplarzy (via DualShockers).

Z innych wieści na temat dzieła studia Atlus, dziś okazało się, że tajemnicza Persona 5 S, o której usłyszeliśmy na początku miesiąca, to w istocie Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers, czyli slasher w stylu serii Dynasty Warriors. Tytuł zmierza na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Data jego premiery nie została na razie podana.

Tamarin – trójwymiarowa platformówka od byłych pracowników studia Rare

Tamarin ma przypaść do gustu fanom klasycznych trójwymiarowych platformówek. - Data premiery Layers of Fear 2, główny projektant Baldur's Gate na czele nowego studia i inne wieści - wiadomość - 2019-04-25
Tamarin ma przypaść do gustu fanom klasycznych trójwymiarowych platformówek.

Choć studio Rare jest obecnie znane przede wszystkim z sieciowego Sea of Thieves, niegdyś było prawdziwym gigantem na rynku gier zręcznościowych. Spod ręki brytyjskiej ekipy wyszły takie hity, jak Star Fox Adventures, Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest czy seria Banjo-Kazooie. Do tej złotej ery firmy będzie starała się nawiązać gra Tamarin – trójwymiarowa platformówka od zespołu Chameleon Games, którego trzon tworzą byli pracownicy Rare.

W tytule wcielimy się w małpkę, która stara się uratować swoją rodzinę przed inwazją insektów. W trakcie swojej przygody przyjdzie jej odwiedzić różnorodne lokacje, spotkać interesujące postacie i skorzystać z bogatego arsenału broni.

Tamarin ukaże się na PC oraz PlayStation 4 latem tego roku. Można już składać zamówienia przedpremierowe. Podstawową wersję tytułu wyceniono na 27,99 euro (około 120 złotych), a Deluxe, zawierającą dodatek w postaci soundtracku autorstwa Davida Wise'a (Donkey Kong Country), na 35,99 euro (około 154 złote).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. Persona 5: The Royal
  2. TxK
  3. Project Sakura Wars
  4. PixARK
  5. Oninaki
  6. Glass Masquerade 2: Illusions