Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka Sakura Wars (PS4)
OkładkaSakura Wars (PS4)

Sakura Wars PS4

Project Sakura Wars | New Sakura Wars

Gra łącząca elementy taktycznego jRPG oraz klasycznej visual novel. Akcja osadzona została w latach 40. XX wieku, w alternatywnej wersji Japonii, w której młode kobiety walczą z demonami, korzystając z napędzanych parą mechów.

RPG | TPP | steampunk | turowe | taktyczne | mechy i roboty | visual novel | elementy przygodowe | alternatywna historia | Japonia | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sakura Wars Premiera PS4

28kwietnia2020

pudełko PL

28kwietnia2020

PSN

28kwietnia2020

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Project Sakura Wars to unikalne połączenie przygodówki visual novel oraz taktycznej gry RPG osadzone w fikcyjnej wersji XX-wiecznej Japonii. Producentem tytułu jest Sonic Team, działające od ponad dwudziestu lat wewnętrzne studio deweloperskie firmy Sega, mające na koncie kilkadziesiąt różnych gier, w tym wiele bestselerów z cyklu Sonic. Seria Sakura Wars narodziła się w 1996 roku na konsoli Sega Saturn. Project Sakura Wars to (nie licząc spin-offów) szósta odsłona cyklu, z których każda rozgrywa się w tym samym świecie.

Fabuła

Project Sakura Wars rozgrywa się w alternatywnej wersji pierwszych kilku dekad XX wieku, w której świat wciąż korzysta z energii parowej. Akcja tytułu rozpoczyna się w Japonii, w kilkanaście lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzednich częściach cyklu, w których różne kraje świata walczyły z inwazją demonicznych istot o nazwie Kouma. W zmaganiach z zagrożeniem pomagały im odważne młode kobiety, które obdarzone były magicznymi zdolnościami i zasiadały za sterami niezwykle szybkich i wytrzymałych mechów. W finałowym starciu z demonami oddziały wojowniczek zostały zostały zniszczone, jednak po paru latach ich idea ponownie odradza się, tym razem w służbie pokojowej i sportowej rywalizacji pomiędzy rożnymi narodami.

Gracze wcielają się Seijuurou Kamiyamę, dwudziestoletniego oficera, któremu zostaje powierzona misja dowodzenia ponownie powołanego do życia oddziału pilotek mechów, podlegającego bezpośrednio imperialnym siłom zbrojnym Japonii. Bohater musi łagodzić napięcia pomiędzy rozpoczynającymi karierę członkiniami zespołu i przygotowywać je do zbliżających się zawodów. Plany te krzyżuje jednak niespodziewane ponowne pojawienie się demonów.

Mechanika

Rozgrywka podzielona został na dwa osobne segmenty. W pierwszym swobodnie eksplorujemy przeróżne lokacje przedstawiające Tokio oraz wchodzimy w interakcje z poszczególnymi bohaterkami. Niezwykle istotnym elementem jest tu system LIPS, wymagający od nas wybrania odpowiednich kwestii dialogowych w ograniczonym czasie. Podejmowane w ten sposób decyzje mają wpływ na poziom zaufania pomiędzy głównym bohaterem a jego podwładnymi. Drugi segment gry skupia się na turowych i taktycznych walkach mechów. Gracze mogą tu decydować także o wyposażeniu robotów oraz ich uzbrojeniu.

Kwestie techniczne

Project Sakura Wars oferuje wysokiej jakości oprawę audiowizualną, której najbliższym odpowiednikiem w katalogu Segi będzie z pewnością seria Valkyria Chronicles. Za projekty postaci w grze odpowiada mangaka Tite Kubo, znany świetnie dzięki komiksowi Bleach. Kompozytorem muzyki jest Kohei Tanaka, weteran branży, mający na koncie ścieżki dźwiękowe dla niezliczonych filmów i serii anime, a także wszystkich odsłon serii Sakura Wars oraz gier takich jak Gravity Rush, Gravity Rush 2 i Resonance of Fate.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Sakura Wars cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sakura Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.