Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3X360
Okładka Resonance of Fate (PS3)
OkładkaResonance of Fate (PS3)

Resonance of Fate

End of Eternity

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku japońskich RPG, którego akcja niemal w całości rozgrywa się w obrębie jednej metropolii. Grę wyróżnia również rozbudowany system walki łączący elementy strategii turowych i action RPG.

RPG | TPP | science fiction | turowe | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resonance of Fate Premiera

16mar2010

X360 PS3

producent: tri-Ace wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Resonance of Fate

Mass Effect 2

Child of Light

Final Fantasy XIII

End of Eternity to kolejny przedstawiciel nowej generacji japońskiej odmiany gatunku gier fabularnych zaprojektowany przez studio deweloperskie tri-Ace, autorów Infinite Undiscovery oraz Star Ocean: The Last Stand. W dostarczeniu produktu na rynek pomogła mu japońska firma SEGA, która przejęła w tym konkretnym przypadku rolę wydawcy od Square Enix.

W End of Eternity wcielamy się w 17-letniego najemnika Zephyra, który nie bacząc na konsekwencje walczy u boku tej organizacji wojskowej, która zapłaci więcej. W przygodzie towarzyszy mu 26-letni były żołnierz Vashron oraz 19-letnia kobieta określana mianem Test Subject No. 20, będąca uciekinierką z nielegalnego laboratorium. Akcja End of Eternity osadzona została w potężnej, futurystycznej metropolii Burzel, której wiele milionów mieszkańców jest członkami wpływowego monoteistycznego kościoła, oddziałującego w dużym stopniu na ich codzienne, życiowe decyzje. Wiąże się z nim największa tajemnica wirtualnego świata gry – szarzy ludzie nie wiedzą tak naprawdę co znajduje się poza murami miasta Burzel. Tło dla wydarzeń stanowi problem ekologii, który niejednokrotnie wpłynie na rozwój wypadków i stosunki między bohaterami.

Rozgrywka, jak na gatunek jRPG, jest dosyć niekonwencjonalna. O ile bowiem poruszanie się po lochach i różnego rodzaju lokacjach przebiega w tradycyjny sposób (gracz kontroluje postać z widoku TPP), o tyle walki łączą w sobie turowe pojedynki znane choćby z serii Final Fantasy z bitwami rozgrywanymi w czasie rzeczywistym, charakterystycznymi dla cyklu Star Ocean. Rywalizacja generalnie przypomina najlepsze amerykańskie filmy akcji. Jest to zasługą zastosowania jako głównej broni różnego rodzaju pistoletów, karabinów i strzelb. Potęguje to fakt, że gracz kontroluje tylko jedną spośród maksymalnie trzech postaci wchodzących w skład drużyny. Reszcie może jedynie wydawać polecenia oraz programować im przed walką kolejne posunięcia.

Produkcja charakteryzuje się oprawą graficzną stworzona na poziomie adekwatnym do mocy konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Jej efektowność zwiększa dodatkowo dynamiczny montaż, zauważalny w szczególności podczas pojedynków.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resonance of Fate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3