Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3X360
Okładka Enchanted Arms (PS3)

Enchanted Arms

Historia dalekowschodniej gry cRPG pt. Enchanted Arms rozgrywa się w Yokohama City - militarystycznym i wysoko rozwiniętym mieście, które jest zarazem centrum szkolenia sztuk magicznych.

RPG | jRPG

Okładka Enchanted Arms (PS3)

producent: FromSoftware

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

29sie2006

X360

23mar2007

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Historia dalekowschodniej gry cRPG pt. Enchanted Arms rozgrywa się w Yokohama City - militarystycznym i wysoko rozwiniętym mieście, które jest zarazem centrum szkolenia sztuk magicznych. Podczas zbliżającej się czterechsetnej rocznicy założenia miasta, młody aczkolwiek bardzo zdolny student - Atsuma przypadkiem przywołuje jednego z najdoskonalszych i złych golemów - Królową Lodu (The Queen of Ice). Atsuma postanawia naprawić swój straszny błąd i pokonać wroga zagrażającego światu. Na szczęście nie jest osamotniony w tej walce i do pomocy ma swoich towarzyszy (Makoto, Karin i Raiga'e) oraz ponad sto innych golemów do dyspozycji. Są to m.in. Golemy Ogniste, Golemy Strażnicy-Magowie czy Golemy Pegazy. Każdy z nich posiada inne zdolności i umiejętności specjalne.

W grze prowadzimy grupę składającą się z czterech osób i włóczymy się po zakątkach Yokhama City. Każdy z naszej ekipy jest ubrany w kolorowy strój i ma do dyspozycji własne, odrębne umiejętności , przydatne przedmioty oraz ciekawe i unikatowe bronie takie jak m.in. gigantyczna bazooka czy włócznia. Walka w grze odbywa się w systemie turowym. Poszczególne postacie - nasze jak i przeciwnika, rozmieszczone zostają na polu walki oznaczonym kratkami. Gracz używa wybranej umiejętności na przeciwniku (bądź kilku przeciwnikach - jest to zależne od rodzaju czaru), a następnie ukazuje mu się efektowna animacja walki.

Grafika w Enchanted Arms prezentuje się znakomicie i niezwykle szczegółowo. Postaci są dopracowane w najmniejszych szczegółach - stojące włosy i falujące podczas poruszania się ubrania dobitnie to pokazują, a żeby znaleźć drugą taką samą osobę trzeba się mocno postarać. Miasto również jest niczego sobie - futurystyczny styl, różnorodne wieże sięgające nieba, małe sklepiki na ulicach czy mosty biegnące nad kanałami, to tylko niektóre elementy niezwykłego i zróżnicowanego świata gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Enchanted Arms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Enchanted Arms

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Enchanted Arms - recenzja gry
Enchanted Arms - recenzja gry

Recenzja 12 października 2006, 11:52

Solą każdego jRPG jest system walki – tutaj mamy do czynienia z najstarszą szkołą, czyli rozgrywką turową na planszy podzielonej na kwadraty. Nawet dla największych fanów gatunku na samym początku rozgrywka może wydać się niezwykle ortodoksyjna, ale po wielu godzinach spędzonych przy Enchanted Arms okaże się, że jest to jeden z najlepiej opracowanych elementów. Oczywiście nie spodziewajcie się zbyt wielu nowinek – wszystko zrobione jest w starym, sprawdzonym stylu. Ot, możemy użyć przedmiotu, zaatakować, przemieścić się itd. Standardowo, każdy atak ma przypisany swój żywioł, który zwalcza swój przeciwstawny odpowiednik. Jeśli więc ogniem potraktujemy wodę, zadamy zdecydowanie więcej obrażeń niż gdybyśmy to zrobili przy pomocy ziemi. Każdy z bohaterów dysponuje też specjalnym atakiem, który działa identycznie jak Limit break czy Overdrive znane z serii Final Fantasy.

X360
PS3