Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2009, 12:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dungeons & Dragons Online, Braid, EVE Online) 3/08/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: opóźnienie premiery darmowego Dungeons & Dragons Online, plotki o Braid na PS3, konkurs EVE Online, przybliżona data premiery End of Eternity i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: opóźnienie premiery darmowego Dungeons & Dragons Online, plotki o Braid na PS3, konkurs EVE Online, przybliżona data premiery End of Eternity i inne. Zapraszamy do lektury.

Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Poznaliśmy europejską datę premiery Raven Squad: Operation Hidden Dagger powstającego na Xboksa 360 i PC. Produkcja będąca nietypowym połączeniem pierwszoosobowej strzelaniny i rasowej strategii czasu rzeczywistego zostanie u nas wydana 1 września bieżącego roku. Za jej deweloping odpowiedzialne jest studio Atomic Motion.

Dungeons & Dragons Online: Eberron Unlimited

Zmiana modelu finansowego gry MMOcRPG Dungeons & Dragons Online: Stormreach na darmowy nastąpi dopiero 9 września. Udostępnienie aktualizacji Eberron Unlimited zostało tym samym opóźnione o ponad miesiąc. W jej ramach twórcy zawieszą konieczność opłacania miesięcznego abonamentu na rzecz systemu mikrotransakcji. Więcej informacji na temat Eberron Unlimited znajdziecie w jednej z naszych poprzednich wiadomości na temat DDO.

Sony Online Entertainment

Zespół firmy Sony Online Entertainment opuściło właśnie trzech doświadczonych pracowników – Matt Wilson, Corey Dangel oraz John Smith założyli własne studio, któremu nadali nazwę Detonator Games. Deweloperzy współtworzyli w ostatnim czasie niekonwencjonalne MMO o tytule The Agency.

Square Enix

Za cztery dni japońska firma Square Enix ujawni kolejny sekret. Zwiastuje go specjalny serwis internetowy, na łamach którego zamieszczono odliczanie. Ostatnio w taki właśnie sposób pokuszono się o zapowiedź jRPG The Four Warriors of Light: A Final Fantasy Supplementary Story.

Braid

Niemiecki urząd klasyfikacji USK zamieścił w swej bazie wpis poświęcony grze Braid w wersji na konsolę PlayStation 3. Do tej pory w niecodzienne dzieło studia HotHead Games mogli zagrać wyłącznie właściciele pecetów i Xboksa 360. Czekamy na oficjalne zweryfikowanie tej informacji.

Xbox 360

Zachodnie serwisy donoszą, że sierpniowa aktualizacja systemu Xbox 360 wpłynie pozytywnie na wielkość plików instalacyjnych wrzucanych na dysk twardy konsoli w chwili pierwszego uruchomienia gry wykorzystującej takie rozwiązanie. Gracze mieliby dzięki temu zaoszczędzić nawet do 1,5 GB miejsca na jednej tylko grze (średnio będzie to jednak około 0,5 GB).

EVE Online

Każdy aktywny gracz EVE Online może wziąć udział w konkursie organizowanym przez producenta MMO, firmę CCP. Wystarczy, że zaprosisz do gry przyjaciela w okresie od 1 lipca do 1 września. Każde kolejne zaproszenie (zwieńczone opłaceniem abonamentu) zwiększa szanse na zwycięstwo. Nagrodą jest wycieczka na Islandię i uczestnictwo w EVE Online Fanfest w roli VIP-a.

Shadow of Memories

Shadow of Memories w wersji na PSP najprawdopodobniej zostanie wydane również w Stanach Zjednoczonych. Sugeruje to sklasyfikowanie gry przez tamtejszą organizację ESRB (kategoria Teen). Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że produkcja firmy Konami zostanie wydana w Japonii. Tamtejsza premiera planowana jest na 20 października bieżącego roku. Przypominamy, że dzieło jest konwersją popularnej przygodowej gry akcji wydanej przed kilkoma laty na PlayStation, PC oraz Xboksa.

End of Eternity

Poznaliśmy przybliżoną datę amerykańskiej i europejskiej premiery jRPG End of Eternity (znanej również jako Resonance of Fate). Dzieło firm Sega oraz tri-Ace zostanie wydane w trzecim kwartale 2010 roku. Produkcja trafi na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Need for Speed Shift

Star Trek Online

Ultimate Party Challenge

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - multi-strzelanie video magazyn

gry