Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2009, 10:00

autor: Jiker

Nowe Final Fantasy tajemniczą grą od Square Enix

Oczekiwanie na ujawnienie nowej gry japońskiej firmy Square Enix, którą zapowiadała specjalna strona internetowa z licznikiem, miało zostać zakończone 6 lipca. Dzięki najnowszemu numerowi magazynu Weekly Jump czas ten został jednak skrócony o kilka dni. Dowiedzieliśmy się tym samym, że chodzi tu o Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden.

Oczekiwanie na ujawnienie nowej gry japońskiej firmy Square Enix, którą zapowiadała specjalna strona internetowa z licznikiem, miało zostać zakończone 6 lipca. Dzięki najnowszemu numerowi magazynu Weekly Jump czas ten został jednak skrócony o kilka dni. Dowiedzieliśmy się tym samym, że chodzi tu o Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden – nową odsłonę cyklu FF na konsolę Nintendo DS.

Tytuł gry jednoznacznie wskazuje, że nie mamy tu do czynienia z produkcją należącą do głównego nurtu Final Fantasy. Nie chodzi tu jedynie o umieszczenie Ostatecznej Fantazji w drugiej części nazwy, ale o zawarcie w niej zwrotu Gaiden, który można tłumaczyć jako historię poboczną.

Nowe Final Fantasy tajemniczą grą od Square Enix - ilustracja #1

W Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden (japoński tytuł to Hikari no Yon Senshi: Final Fantasy Gaiden) wcielimy się w postać 14-letniego chłopca, który w dniu swoich urodzin zmuszony jest wyruszyć w niebezpieczną wyprawę. Jej celem jest uratowanie księżniczki, porwanej przez pewną niecną wiedźmę.

Nowa produkcja Square Enix na Nintendo DS będzie klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG. Uzyskamy w niej zatem możliwość zbudowania czteroosobowego zespołu wojowników, których będziemy werbować spośród mieszkańców kolejno odwiedzanych krain.

Ze skanów artykułu zawartego w Weekly Jump wynika, że mieszkańcy wirtualnego świata gry nie będą znać czegoś takiego jak magia. Nie jest to oczywiście oficjalnie potwierdzone. W przypadku, gdyby rzeczywistość pozytywnie zweryfikowała tę informację, mielibyśmy jednak do czynienia z wyjątkowo nietypowym przedstawicielem jRPG. Są to przecież gry fabularne, w których magia odgrywa niesamowicie ważną rolę.

Z informacji zawartych w magazynie warte wzmianki jest również potwierdzenie, że projektantem postaci w Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden jest Akihiko Yoshida, mający w swym dorobku m.in. prace przy kultowym Final Fantasy Tactics wydanym w 1997 roku na pierwsze PlayStation, a także Final Fantasy XII znane posiadaczom PlayStation 2.

Japońska premiera Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden zostanie zorganizowana jesienią bieżącego roku. Możemy oczekiwać, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych oraz Europy uzyskają możliwość zagrania w nowe dzieło Square Enix na początku 2010 roku.