Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Final Fantasy: The 4 Heroes of Light (NDS)

Final Fantasy: The 4 Heroes of Light NDS

Spin-off serii Final Fantasy autorstwa Matrix Software będący powrotem do korzeni zarówno w kwestii fabuły, jak i mechaniki gry. Gra oferuje mało skomplikowany turowy system walki, a kontrolować potyczki możemy za pomocą rysika. Obecny jest również podział na klasy postaci.

RPG | fantasy | turowe | 2D | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Final Fantasy: The 4 Heroes of Light (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

29października2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy: The 4 Heroes of Light jest typowym przedstawicielem gatunku RPG stworzonym przez Matrix Software, które wcześniej podjęło się wydania na konsolę Nintendo DS trzeciej i czwartej części serii w odświeżonej formie. Omawiana tu produkcja jest całkowicie nową grą, nie opartą na żadnej z poprzedniczek.

Fabuła jest prosta i klasyczna dla pierwszych produkcji tego gatunku. Twórcy chcieli w ten sposób nawiązać do początków marki. Głównym bohaterem jest czternastoletni chłopiec Brandt, który ma zaprezentować się w zamku królowi jako osoba osiągająca właśnie dojrzały wiek. Na miejscu okazuje się jednak, że najmłodsza córka władcy została uprowadzona przez Czarownicę z Północy, a główny bohater otrzymuje zadanie uratowania księżniczki. W czasie przygody dołącza do niego trójka kompanów pragnących pomóc mu w osiągnięciu celu.

Rozgrywka na każdym kroku przypomina klasykę gatunku – mamy czterech bohaterów walczących ze złem, główny motyw porwania księżniczki i mało skomplikowany turowy system walki. Kontrolować potyczki możemy również za pomocą stylusa, wybierając spośród ataków fizycznych, magii, czy użycia konkretnych przedmiotów. Obecny jest również podział na klasy postaci, które możemy zmieniać w każdej chwili wybierając jedną z ponad dwudziestu profesji, takich jak biały i czarny mag, czy wojownik.

Tytuł graficznie prezentuje się podobnie jak remake trzeciej lub czwartej odsłony Final Fantasy na Nintendo DS. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a oczy cieszy kolorowa, trójwymiarowa grafika z charakterystycznym designem postaci o dużych głowach.

Jeśli znudzi nam się samotne pokonywanie kolejnych potworów i odkrywanie historii, możemy skorzystać z trybu wieloosobowego, gdzie maksymalnie czterech graczy może podjąć się pokonywania kolejnych lokacji pełnych przeciwników. Można w ten sposób kolekcjonować specjalne punkty, które warto później wymienić na rzadko spotykane przedmioty do wykorzystania w przygodzie dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Final Fantasy: The 4 Heroes of Light

Wymagania wiekowe Final Fantasy: The 4 Heroes of Light

12+

Nowe Final Fantasy tajemniczą grą od Square Enix
Nowe Final Fantasy tajemniczą grą od Square Enix

wiadomość2 lipca 2009

Oczekiwanie na ujawnienie nowej gry japońskiej firmy Square Enix, którą zapowiadała specjalna strona internetowa z licznikiem, miało zostać zakończone 6 lipca. Dzięki najnowszemu numerowi magazynu Weekly Jump czas ten został jednak skrócony o kilka dni. Dowiedzieliśmy się tym samym, że chodzi tu o Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden.