Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Raven Squad: Operation Hidden Dagger (PC)

Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Raven Squad: Operation Hidden Dagger to wyprodukowana przez studio Atomic Motion gra akcji łącząca elementy FPS oraz RTS. Gracze kierują poczynaniami oddziału najemników, który próbuje wydostać się z ogarniętej wojną Amazonii.

Akcji | FPP | współczesne konflikty

Okładka Raven Squad: Operation Hidden Dagger (PC)

data premiery gry:

18sie2009

PC X360

Raven Squad: Operation Hidden Dagger jest hybrydą FPS-a i RTS-a stworzoną przez niezależne węgierskie studio deweloperskie Atomic Motion. Akcja gry przenosi nas w niedaleką przyszłość, kiedy to na skutek załamania rynków finansowych nasz świat bardzo się zmienił. O ile bogate państwa były w stanie jakoś poradzić sobie z kryzysem, tak w krajach trzeciego świata życie stało się jeszcze trudniejsze - lokalni przywódcy zapragnęli stworzyć swoje własne imperia i wkrótce państwa pogrążyły się w wojnie domowej. Pod koniec 2011 roku grupa najemników zostaje wysłana do amazońskiej dżungli z misją odzyskania cennego ładunku. W czasie lotu ich samolot zostaje zestrzelony, większość załogi i zapasów ginie w katastrofie. Kilkoro ocalałych musi teraz walczyć o przetrwanie na wrogim terenie, w dodatku szybko okazuje się, że ich jedyną szansą na ucieczkę z Amazonii jest ocalenie tajemniczej pani archeolog.

Obejmujemy tu kontrolę nad dwoma oddziałami najemników, każda z ośmiu postaci ma swoją własną historię i osobowość, posiada także unikalne umiejętności oraz specjalizuje się w innym rodzaju uzbrojenia, na przykład Shadow jest świetnym snajperem, a Stripe to specjalista od materiałów wybuchowych. Kluczem do sukcesu jest więc odpowiednie wykorzystanie żołnierzy oraz umiejętne łączenie obydwu trybów rozgrywki - RTS i FPS. Raven Squad daje nam dużą swobodę działania - większość konfliktów możemy rozstrzygnąć na kilka możliwych sposobów. Kampanię możemy ukończyć zarówno w pojedynkę jak i z innym graczem w trybie kooperacji.

Gra pozwala nam na swobodne przełączanie się pomiędzy trybem FPS i RTS również podczas prowadzenia pojazdów. Twórcy dokładnie oddali warunki naturalne amazońskiej dżungli, a odpowiedni klimat dodatkowo budują zmieniające się warunki pogodowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,95 PLN

Gry podobne do Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Klasyfikacja PEGI Raven Squad: Operation Hidden Dagger

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Raven Squad: Operation Hidden Dagger

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 2.1 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Brutal Legend, World of Warcraft) 7/08/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Brutal Legend, World of Warcraft) 7/08/09

wiadomość7 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: złote Raven Squad, ceny gier w ramach Xbox Live Games on Demand, Activision wycofuje pozew przeciwko Brutal Legend, chiński World of Warcraft ocenzurowany, kolekcjonerska edycja Cities XL i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dungeons & Dragons Online, Braid, EVE Online) 3/08/09

wiadomość3 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: opóźnienie premiery darmowego Dungeons & Dragons Online, plotki o Braid na PS3, konkurs EVE Online, przybliżona data premiery End of Eternity i inne. Zapraszamy do lektury.

Raven Squad: Operation Hidden Dagger niedługo na rynku
Raven Squad: Operation Hidden Dagger niedługo na rynku

wiadomość4 lipca 2008

Raven Squad: Operation Hidden Dagger to połączenie dwóch popularnych gatunków gier – RTS oraz FPS. Developingiem zajęła się mało znana firma Atomic Motion, zaś rola wydawcy przypadła SouthPeak Games. Jeśli w procesie tworzenia gry nie zajdą jakieś nieprzewidziane wypadki losowe, już niedługo zagrają w nią posiadacze PeCetów oraz konsol Xbox 360.

PC
X360