Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS2X360
Okładka Dynasty Warriors 6 (PC)

Dynasty Warriors 6

Kolejna część bardzo popularnej serii. "Dynasty Warriors 6" wprowadza przede wszystkim nowy system tworzenia combosów. Znacznie poprawiono także grafikę, a szczególnie animację zachowań głównych bohaterów.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | na 2 osoby | kooperacja | Chiny | podzielony/wspólny ekran | Opowieści o Trzech Królestwach

Okładka Dynasty Warriors 6 (PC)

data premiery gry:

19lut2008

PS3 X360

2paź2008

PS2

10paź2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 6 jest kolejnym przedstawicielem jednej z najpopularniejszych serii gier akcji, a konkretnie tzw. chodzonych bijatyk, czyli produkcji, w których koncentrujemy się głównie na efektownej eliminacji pojawiających się na ekranie przeciwników. Najnowsza odsłona cyklu nie wprowadza tu żadnych zmian. W dalszym ciągu stajemy więc do walk z przeważającymi siłami wroga, niejednokrotnie obserwując na ekranie setki osób.

Najnowsza odsłona cyklu nie zmienia prezentowanej tematyki. Przenosimy się więc do dawnych Chin i bierzemy więc udział w wydarzeniach z tzw. Epoki Trzech Królestw. Podobnie jak wcześniej, wszystkie ważniejsze wydarzenia ukazywane są na profesjonalnie zrealizowanych filmach przerywnikowych. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jednym z kilkudziesięciu różnych wojowników. Jedną z najbardziej widocznych zmian zawartych w szóstej części serii jest zupełnie nowy system o nazwie renbu, odpowiedzialny za przeprowadzanie coraz bardziej złożonych combosów. Podstawową jego zaletą jest możliwość kumulowania praktycznie niezliczonej ilości uderzeń. Jest to uzależnione wyłącznie od obecności przeciwników, z czym nie powinno być żadnego problemu. Oczywiście zawarcie tego systemu przełożyło się także na zwiększenie atrakcyjności rozgrywki. Przeciwników można bowiem likwidować praktycznie bez większych przestojów.

W trakcie rozgrywki pojawiają się też mniej lub bardziej złożone zadania, którym należy sprostać. Wiele z tych misji może wpłynąć na dalszy rozwój sytuacji na polu bitwy. Przykładowo, zniszczenie prowadzącej do zamku wroga bramy pozwoli sojuszniczym oddziałom na szybsze zajęcie wybranej partii mapy. Wszystko to ma służyć zwiększeniu znaczenia innych jednostek znajdujących się na polu bitwy. Sterowana postać oprócz wyprowadzania ciosów potrafi też wykonywać wiele innych akcji. Mowa tu zarówno o standardowych czynnościach, jak wspinaniu się na wyżej położone platformy czy pływaniu, jak i ciekawszych manewrach, umożliwiających na przykład efektowne przeskakiwanie pomiędzy znajdującymi się na morzu statkami.

Bardzo duży nacisk położono na poprawienie animacji, ze szczególnym uwzględnieniem głównej postaci. Wykonywane ruchy ukazywane są w bardzo szczegółowy sposób. Nie zabrakło także efektownych akrobacji, dzięki którym można ponadto pozbyć się większych grup przeciwników. Sterowany bohater używa oczywiście wielu rodzajów broni. Oprócz standardowych katan mogą to być na przykład zdecydowanie większe włócznie, na które można nabijać wybranych przeciwników. Całość rozgrywana jest na trójwymiarowych mapach, nieco większych od tych z piątej części serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 345 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 6

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dynasty Warriors 6

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Dynasty Warriors 7 zapowiedziane tylko na PS3
Dynasty Warriors 7 zapowiedziane tylko na PS3

wiadomość17 września 2010

Fani jednej z najpopularniejszych konsolowych serii chodzonych bijatyk - Dynasty Warriors, za sprawą trwających właśnie targów Tokyo Game Show doczekali się zapowiedzi siódmej jej części.

Nowa gra fantasy od twórców serii Dynasty Warriors
Nowa gra fantasy od twórców serii Dynasty Warriors

wiadomość28 maja 2009

Przedstawiciele firmy Koei poinformowali, iż jej oddział deweloperski, Omega Force, odpowiedzialny m.in. za stworzenie bardzo popularnego cyklu Dynasty Warriors, pracuje nad zupełnie nową produkcją. Będzie to RPG osadzony w świecie fantasy, zatytułowany Trinity: Zill O'll Zero. Gra ukaże się w Japonii pod koniec roku – póki co nie zapowiedziano ani amerykańskiej, ani europejskiej jej premiery.

Fuzja Koei i Tecmo już oficjalnie

wiadomość19 listopada 2008

Square Enix nie dało rady przejąć firmy Tecmo. Propozycja popularnego producenta gier jRPG okazała się zbyt niska, by właściciele dewelopera odpowiedzialnego za zaprojektowanie gier z cyklu Ninja Gaiden zgodzili się na zatwierdzenie transakcji. Sytuacja okazała się zgoła odmienna w przypadku oferty zaproponowanej przez Koei. Wczoraj okazało się, ze zarząd Tecmo zgodził się na warunki wydawcy serii Dynasty Warriors.

Koei zapowiada trzy nowe gry z serii Dynasty Warriors
Koei zapowiada trzy nowe gry z serii Dynasty Warriors

wiadomość10 października 2008

Podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show firma Koei zapowiedziała trzy nowe gry z Dynasty Warriors w tytule. Pierwsza z nich to samodzielny dodatek do Dynasty Warriors 6 - Empires, który podobnie jak podstawka zostanie wydany na konsolach Xbox 360 i PS3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 września 2008)

wiadomość12 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: World of Warcraft jeszcze bardziej przyjazny, poznajemy prawdopodobną cenę Wipeout HD, będzie nowa wersja Gizmondo, gramy w siódmy epizod American McGee’s Grimm, aktualizujemy ofertę Xbox Originals, obserwujemy wzrost sprzedaży konsoli Xbox 360. Zapraszamy do lektury.

PS3
X360
PC
PS2