Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Ratchet: Deadlocked (PS2)

Ratchet: Gladiator PS2

Ratchet: Deadlocked

Ratchet: Deadlocked (na kontynencie europejskim tytuł brzmi Ratchet: Gladiator) jest czwartą grą z serii wirtualnych zręcznościówek, zapoczątkowanej w 2002 roku – wówczas bowiem ukazała się pozycja pt. Ratchet & Clank autorstwa pracowników firmy Insomaniac Games.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Ratchet: Deadlocked (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

25października2005

18listopada2005

pudełko PL

Ratchet: Deadlocked (na kontynencie europejskim tytuł brzmi Ratchet: Gladiator) jest czwartą grą z serii wirtualnych zręcznościówek, zapoczątkowanej w 2002 roku – wówczas bowiem ukazała się pozycja pt. Ratchet & Clank autorstwa pracowników firmy Insomaniac Games. Rzecz jasna ponownie w rolach głównych obsadzono wielkouchego humanoidalnego stwora i zawsze towarzyszącego mu robota.

Wspomniani nierozłączni protagoniści dostają się do niewoli i aby oswobodzić się spod jarzma muszą wziąć udział w osobliwym widowisku z gatunku reality show, polegającym na brutalnej walce niczym w starożytnych pojedynkach rzymskich gladiatorów. Pierwszoplanowymi rywalami są prawdziwe gwiazdy niniejszego przedstawienia, czyli członkowie złowieszczego gangu Eksterminatorów. Zatem trzeba pokonać wszystkich zbirów, aby ostatecznie zwyciężyć i zagrać na nosie gospodarzowi programu – Gleemanowi Voxowi.

Zabawę w omawianym produkcie zorganizowano w sposób nieliniowy, więc założenia scenariusza możemy realizować de facto w dowolnej kolejności. Triumfy, odnoszone na rozbudowanych wirtualnych arenach, owocują przyznawaniem bonusowych rodzajów broni, typów pancerza etc. Warto zauważyć, iż każde narzędzie zagłady jest podatne na rozmaite ulepszenia, a wszystkie walki ubarwia głos komentatora.

Developerzy przygotowali nie tylko tryb single-player, lecz również pomyśleli o entuzjastach rozgrywki wieloosobowej. Przy pomocy jednej konsoli może rywalizować maksymalnie czterech użytkowników, natomiast dzięki połączeniu internetowemu ilość uczestników rośnie do ośmiu. Opcja multiplayer oferuje przykładowo system kooperacji, a partycypujący modyfikują wygląd sterowanych przez siebie postaci według uznania, aby odróżniały się one od innych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 475 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ratchet: Gladiator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ratchet: Gladiator

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
  • Network Adaptor
Ratchet: Gladiator HD zadebiutuje w tym roku na PlayStation Network
Ratchet: Gladiator HD zadebiutuje w tym roku na PlayStation Network

wiadomość3 września 2012

Niedługo po wydaniu The Ratchet & Clank Trilogy, studio Insomniac Games postanowiło ogłosić, że w przygotowaniu jest odświeżona wersja czwartej części serii. Ratchet: Gladiator HD ukaże się jednak wyłącznie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji.

Plotki na temat Ratchet & Clank HD Collection
Plotki na temat Ratchet & Clank HD Collection

wiadomość3 marca 2012

Ostatnimi czasy wiele popularnych starszych serii doczekało się reedycji HD. Według najnowszych plotek już wkrótce podobny lifting spotka cykl Ratchet & Clank.

Ratchet & Clank: Size Matters w marcu na PlayStation 2
Ratchet & Clank: Size Matters w marcu na PlayStation 2

wiadomość22 stycznia 2008

Kilka dni temu przypomnieliśmy Wam o prawdopodobnej konwersji na konsolę PlayStation2 gry Ratchet & Clank: Size Matters, która pierwotnie ukazała się niemal przed rokiem na PSP.

Ratchet & Clank: Size Matters również na PlayStation 2

wiadomość16 stycznia 2008

W drugiej połowie grudnia poinformowaliśmy Was o prawdopodobnej konwersji gry Ratchet & Clank: Size Matters z PlayStation Portable na PlayStation 2. Jak się okazuje, nie minęliśmy się wtedy z prawdą, a dzisiaj mamy tego potwierdzenie.

Insomniac Games jednym z najlepszych miejsc do pracy w Ameryce
Insomniac Games jednym z najlepszych miejsc do pracy w Ameryce

wiadomość26 czerwca 2007

Tak, jak przeczytaliście w tytule firma developerska Insomniac Games znalazła się wśród najlepszych miejsc do pracy w Stanach Zjednoczonych. Twórcy serii Ratchet & Clank i tytułu Resistance: Fall of Man uplasowali się na ósmej pozycji listy przygotowanej przez Society for Human Resource Management oraz Instytut The Great Place to Work.