Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXGCNPS2
Okładka Metal Arms: Glitch in the System (XBOX)

Metal Arms: Glitch in the System

Glitch – robot niewielkich rozmiarów, ale za to wielki duchem musi wyruszyć w podróż by uratować swoich mechanicznych przyjaciół i rozprawić się siłami złych robotów.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty | TPS | strzelanki

Okładka Metal Arms: Glitch in the System (XBOX)

data premiery gry:

18lis2003

PS2 XBOX GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Glitch – robot niewielkich rozmiarów, ale za to wielki duchem musi wyruszyć w podróż by uratować swoich mechanicznych przyjaciół i rozprawić się siłami złych robotów.

W świecie robotów trwa wojna domowa. Blaszane droidy pod wodzą, poruszającego się na jednym kółku, pułkownika Alloy’a, zbuntowały się przeciwko despotycznym rządom generała Corrosive’a. Dwa stronnictwa toczą bezwzględną walkę o władzę nad planetą Ironstar. Siły złego generała przeważają i rebelianci sięgają po ostatnią deskę ratunku. Budują specjalnie wyposażonego robota – agenta, którego celem jest przedostanie się do obozu wroga i dotarcie do samego Corrosive’a.

Jakkolwiek banalnie nie brzmiałaby ta historia, gra wcale nie jest kierowana do młodszych graczy. Sporo tu czarnego humoru i rozmaitych aluzji do naszej rzeczywistości. Metal Arms to jednak przede wszystkim bardzo intensywna strzelanina, w której akcję śledzimy z perspektywy osoby trzeciej. Mamy tu standardowe dla tego gatunku rodzaje broni, które z czasem za zdobytą gotówkę możemy ulepszać. W grze nie ograniczamy się tylko strzelania, ale także możemy kierować pojazdami czy przejmować kontrolę nad innymi robotami. Styl graficzny Metal Arms przypomina nieco produkcje dla dzieci, ale nie ma bardziej błędnego przekonania. Glitch może odstrzeliwać poszczególne części robotów czy ich zbroi w bardzo efektowny sposób.

Podsumowując, czeka nas ponad czterdzieści zróżnicowanych misji, a do użycia jest blisko siedemnaście rodzajów broni (oprócz zwykłego pistoletu laserowego, do wyboru jest m. in. wyrzutnia rakiet, granaty oraz… nożyce do cięcia metalu). Do tego dochodzi jeszcze sterowanie pojazdami. Gra zawiera także opcję mutliplayer dla maksymalnie czterech graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Metal Arms: Glitch in the System

Klasyfikacja PEGI Metal Arms: Glitch in the System

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Arms: Glitch in the System

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Ojcowie Metal Arms: Glitch in the System stworzą nowe gry na licencji Blizzard Entertainament

wiadomość8 lipca 2004

Panowie Steve Ranck, Mike Starich oraz Scott Goffman, byli pracownicy studia Midway Home Entertainament, obecnie skupieni pod szyldem Swingin' Ape Studios, tworzyć będą w niedalekiej przyszłości gry licencjonowane przez Blizzard Entertainament. Na pierwszy ogień pójdzie kontynuacja StarCraft: Ghost, gry będącej nadal w fazie developingu.

PS2
XBOX
GCN