Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2012, 15:41

Plotki na temat Ratchet & Clank HD Collection

Ostatnimi czasy wiele popularnych starszych serii doczekało się reedycji HD. Według najnowszych plotek już wkrótce podobny lifting spotka cykl Ratchet & Clank.

Plotki na temat Ratchet & Clank HD Collection - ilustracja #1

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się reedycje HD największych przebojów z poprzedniej generacji konsol. Według najnowszych plotek długa już lista tego typu produkcji wkrótce powiększy się o kolekcję Ratchet & Clank.

Spekulacje rozpoczęły się po tym, jak w ofercie francuskiej wersji sklepu sieciowego Amazon pojawiła się gra zatytułowana Ratchet & Clank HD Collection. Miałaby ona zostać wydana 16 maja tego roku, wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Wpis został szybko usunięty, ale mleko już się rozlało. Oczywiście, wszystko to może być jedynie pomyłką sklepu. Nie wydaje się to jednak prawdopodobne. Sony wydało już wiele produkcji tego typu i Ratchet & Clank jest praktycznie ostatnim przebojowym cyklem tej firmy z PlayStation 2, który jeszcze nie doczekał się reedycji HD. Ponadto odpowiedzialne za stworzenie serii studio Insomniac Games jakiś czas temu stwierdziło, że wydanie odświeżonej wersji byłoby bardzo dobrym pomysłem. Zapewne więc francuski Amazon popełnił po prostu falstart i kolekcja zostanie zapowiedziana oficjalnie w późniejszym terminie.

Seria narodziła się w 2002 roku wraz z premierą gry Ratchet & Clank. Na PlayStation 2 ukazały się łącznie cztery odsłony, wszystkie autorstwa zespołu Insomniac Games. To samo studio wyprodukowało potem cztery kolejne kontynuacje cyklu na PlayStation 3. Marka gościła również na konsoli przenośnej PSP za sprawą stworzonych przez High Impact Games gier Ratchet & Clank: Size Matters oraz Secret Agent Clank. Oba te tytuły doczekały się potem konwersji na PlayStation 2.

Plotki na temat Ratchet & Clank HD Collection - ilustracja #2 Ostatnie kilkanaście miesięcy to okres prawdziwego wysypu reedycji HD gier z zeszłej generacji konsol. Do sprzedaży trafiły m.in. Jak and Daxter HD Collection, Beyond Good & Evil HD, God of War Collection, Tomb Raider Trilogy, The Sly Collection, Team ICO Collection, Prince of Persia Trilogy oraz Metal Gear Solid HD Collection.

Natomiast tym roku premierę będą mieć m.in. Devil May Cry HD Collection, Zone of the Enders Collection, Jet Set Radio HD i The Silent Hill Collection.