Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS2
Okładka Ratchet & Clank: Size Matters (PSP)

Ratchet & Clank: Size Matters

Ratchet & Clank: Size Matters to tytuł, będący połączeniem strzelaniny z platformówką. Wcielić się możemy w każdą z dwójki głównych postaci: zarówno uwielbiającego wyzwania i walkę Ratcheta, jak i robota Clanka.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Ratchet & Clank: Size Matters (PSP)

data premiery gry:

13lut2007

PSP

11mar2008

PS2

Ratchet & Clank: Size Matters to gra akcji będąca połączeniem strzelaniny z platformówką. Wcielić się możemy w każdą z dwójki głównych postaci: zarówno uwielbiającego wyzwania i walkę Ratcheta, jak i robota Clanka. Poczynania obu przyjaciół obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Tym razem nasi bohaterowie wplątują się w kłopoty przebywając na wakacjach. Przypadkiem wpadają na trop, stojącej od wieków w cieniu, rasy Technomites. Tak się składa, że członkowie tej nacji geniuszy są o krok od zrealizowania złowieszczego planu opanowania galaktyki. Armia potężnych klonów już czeka na rozkaz podboju...

Oczywiście los wszechświata spoczywa w naszych rękach, przerywamy wypoczynek i stawiamy czoła Technomites. Odwiedzamy rozmaite zakątki kosmicznego uniwersum, eksterminując po drodze coraz większe ilości przeciwników. Twórcy gry zachowali to, co jest wizytówką serii: obszerny arsenał zróżnicowanej broni. Do dyspozycji mamy na przykład Shrink Ray, czyli po prostu promień pomniejszający. Każde narzędzie walki możemy ulepszać, czyniąc je bardziej niszczącym i zabójczym. Pewną nowością jest wyposażenie naszych bohaterów w specjalne opancerzenie bojowe. Zbroja ulega swojego rodzaju ewolucji, polepszając swoje właściwości w miarę trwania gry i przystosowując się do wymogów kolejnych etapów.

Oprócz trybu single-player jest również kilka atrakcji, związanych z rozgrywką wieloosobową. Możemy, między innymi, wymieniać się z przyjaciółmi specjalnymi przedmiotami odnajdywanymi w trakcie wędrówki. Udostępniono również możliwość ściągania na kartę pamięci map do trybu multiplayer, tworzonych przez innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 588 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Ratchet & Clank: Size Matters

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank: Size Matters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ratchet & Clank: Size Matters

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Ratchet & Clank: Size Matters - recenzja gry
Ratchet & Clank: Size Matters - recenzja gry

Recenzja 6 czerwca 2007, 13:39

Oprawa graficzna trochę przypomina choćby tę z World of Warcraft. Styl jest bardzo podobny, jednak efekt końcowy – dużo, dużo lepszy. Model postaci Ratcheta prezentuje się wyśmienicie. Nie mam zamiaru rzucać liczbami, lecz jestem przekonany, że do jego stworzenia użyto mnóstwo polygonów. Nie można też wiele złego powiedzieć na temat otoczenia. Tekstury bywają nienajlepszej jakości, ale to akurat da się przełknąć. Tym bardziej że różnego rodzaju efekty specjalne wgniatają w fotel. Omamy Ratcheta w połączeniu ze świetnym bajerem polegającym na rozmywaniu krawędzi ekranu, to coś, czego dotąd na PSP nie było!

PSP
PS2