Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2PSP
Okładka Secret Agent Clank (PS2)

Secret Agent Clank

Secret Agent Clank to zręcznościowa platformówka 3D z bohaterem serii Ratchet & Clank w roli tytułowej. Mały robot wyrusza na ratunek swojemu przyjacielowi, niesłusznie oskarżonemu o przestępstwa, których nie popełnił.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Secret Agent Clank (PS2)

data premiery gry:

17cze2008

PSP

26maj2009

PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Secret Agent Clank to platformówka stworzona przez studio High Impact Games, znane m.in. z Ratchet & Clank: Size Matters. Twórcy pozostali więc w znanym sobie uniwersum, jednak tym razem zamiast projektować kolejną pozycję przedstawiającą przygody dwójki tytułowych bohaterów, zdecydowali, że obsadzą w głównej roli Clanka – małego robocika. Dostawał on wprawdzie dedykowane sobie poziomy w poprzednich częściach serii R&C, ale nigdy nie grał pierwszych skrzypiec.

Tym razem Ratchet podejrzewany jest o przestępstwa, których nie popełnił. Wszystkie dowody wskazują jednak na niego, więc długouchy bohater ma duże kłopoty. Clank postanawia ratować swojego przyjaciela i dowiedzieć się, kto tak naprawdę jest za całą sprawę odpowiedzialny.

W Secret Agent Clank nasz robocik, przez większą cześć gry będzie musiał pozostać niezauważonym, co zmienia bardzo system rozgrywki, do którego przywykliśmy grając w poprzednie części serii Ratchet and Clank. Kończymy z wszechobecną walką, a uczmy się dyskrecji. Mimo to, nasz "Tajny Agent" musi czasem wyprowadzić kombinację ciosów by obronić się przed przeciwnikami. Ponadto w miarę zaliczania kolejnych poziomów, odblokowują się dla niego nowe ruchy oraz umiejętności. Dla przykładu zebranie specjalnych butów pozwala nam wykonywać podwójny skok oraz atakować przeciwników z wysokości.

Oprócz standardowych etapów, w których należy przebrnąć od początku do końca poziomu i rozprawić się z kolejnymi napotykanymi wrogimi istotami, czasem trafiają się także zadania typu: Quick Time Event. Co ciekawe, ponownie zmienia to model rozgrywki – należy wciskać przyciski w odpowiednim czasie, co owocuje różnymi akcjami podejmowanymi przez Clanka. Przypomina to trochę niektóre gry muzyczne i na pewno stanowi miły przerywnik od kolejnych, podobnych do siebie misji. Warto dodać, że tytułowy robot nie jest jedyną dostępną dla gracza postacią w produkcji High Impact Games. Możemy wcielić się także w bohaterów znanych z poprzednich części serii, więźnia Ratcheta oraz kapitana Quarka, który pomoże nam podczas wybranych walk z bossami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 267 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Secret Agent Clank

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Secret Agent Clank

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Secret Agent Clank - recenzja gry
Secret Agent Clank - recenzja gry

Recenzja 21 lipca 2008, 10:48

Niemniej nasz agent jest bardzo dobrze wyszkolony i w otwartej walce radzi sobie świetnie. Do perfekcji bowiem opanował on sztukę Clank-fu, a kopnięcia z półobrotu w powietrzu przychodzą mu równie łatwo jak lewy sierpowy. Będziemy mogli wykorzystać te umiejętności, przemierzając oświetlone neonami dachy miasta Asyanica, na których roi się od ninja. Wygląda to bardzo śmiesznie, ale jest nad wyraz skuteczne. Oczywiście mamy także do dyspozycji różne śmiercionośne zabawki i gadżety, bez których żaden tajny agent obejść się nie może. Do wyboru są np. strzelający piorunami parasol, ostra jak brzytwa muszka czy specjalne pióro, którym da się oślepiać przeciwników. Obecny jest także znany z poprzednich części R&C weapon system. Dzięki niemu możemy upgrade’ować naszą broń, zwiększając jej obrażenia, pojemność czy nadając jej nowe możliwości. Nowe zabawki kupujemy natomiast w sklepach umieszczonych na niektórych obszarach.

PSP
PS2