Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2009, 11:59

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: chińskie boje o World of Warcraft, będzie MMO oparte na uniwersum Marvela, Epic Games zapowiada prezentacje nowej wersji Unreal Engine 3, EverQuest obchodzi 10 urodziny, premiera Metal Gear Solid Touch już 19 marca i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: chińskie boje o World of Warcraft, będzie MMO oparte na uniwersum Marvela, Epic Games zapowiada prezentacje nowej wersji Unreal Engine 3, EverQuest obchodzi 10 urodziny, premiera Metal Gear Solid Touch już 19 marca i inne. Zapraszamy do lektury.

World of Warcraft

Chiński operator World of Warcraft, The9, szantażuje chiński rząd, że jeśli ten nie dopuści do powszechnej sprzedaży ostatniego dodatku do WoW-a, Wrath of the Lich King, firma ogłosi bankructwo, a pracę straci duża liczba zatrudnionych. Chińczycy wstrzymują premierę rozszerzenia najpopularniejszego MMO na świecie z powodu szkieletów, będących jednymi z najczęściej występujących przeciwników.

Dark Hero Studios

David Hayter, współautor scenariusza do filmu Watchmen, poinformował, że wspólnie z producentem Benedictem Carverem założył firmę Dark Hero Studios, która zajmie się produkcją projektów filmowych, telewizyjnych oraz gier komputerowych. Pierwszym produktem będzie marka Demonology.

Gazillion Entertainment i Marvel

Firmy Gazillion Entertainment oraz Marvel podpisały 10-letnie porozumienie, na mocy którego pierwszy z wymienionych podmiotów wyprodukuje i wyda na światowe rynki gry MMO bazujące na licencjach komiksów Marvela. Więcej informacji już wkrótce.

Epic Games

W trakcie zbliżającej się Game Developers Conferencje (24-27 marca, San Francisco) firma Epic Games zaprezentuje nowe funkcje silnika graficznego Unreal Engine 3.

Fallout: Brotherhood of Steel

Firma Black Isle Studios pracowała nad kontynuacją zręcznościowego, konsolowego spin-offa serii FalloutFallout: Brotherhood of Steel, wydanego w styczniu 2004 roku na PlayStation 2 i Xboxa. Druga odsłona marki miała się cechować systemem rozgrywki przywodzącym na myśl oryginalne Fallouty. Produkt powstawał wyłącznie na PS2. Więcej na ten temat znajdziecie w oficjalnych dokumentach dotyczących gry.

Dynasty Warriors: Gundam 2

Europejski debiut zręcznościowej bitki Dynasty Warriors: Gundam 2 zorganizowany zostanie 21 kwietnia, poinformowała firma Namco Bandai. Produkcja powstała w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation 2.

Valkyria Chronicles

Jeszcze tej wiosny do oferty PlayStation Store trafią trzy DLC do gry Valkyria Chronicles. Znajdą się wśród nich dwie dodatkowe misje oraz wyższy poziom trudności (Hard EX mode). Póki co nie znamy ceny dodatków. Być może będą one darmowe.

Final Fantasy XI

Już 23 marca w ofercie platformy PlayOnline Viewer znajdzie się pierwsze mikrorozszerzenie do MMOcRPG Final Fantasy XI, poszerzające bazę fabularną gry o nowe elementy. W późniejszym okresach bieżącego roku do sprzedaży trafią kolejne dwa dodatki tego rodzaju - A Moogle Kupo d'Etat - Evil in Small Doses oraz A Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born. Cena każdego z nich ustalona została na poziomie 9,99 dolarów.

EverQuest

Jedna z największych i najpopularniejszych marek MMO – EverQuest od Sony Online Entertainment – obchodzi właśnie dziesiąte urodziny. Produkcja, która wystartowała 16 marca 1999 roku, była jedną z pierwszych pełnoprawnych produkcji tego typu. Sprzedała się w milionach egzemplarzy i zdobyła rzeszę oddanych fanów.

Star Wars: The Old Republic

W MMOcRPG Star Wars: The Old Republic otrzymamy możliwość wcielenia się w Bounty Huntera, jedną z ciekawszych koncepcyjnie postaci ze świata Gwiezdnych Wojen. Gra ukaże się w 2010 roku.

Metal Gear Solid Touch

Firma Konami poinformowała, że przenośna wersja marki Metal Gear Solid przeznaczona dla iPhone’a – Metal Gear Solid Touch – trafi do sprzedaży w Europie już w najbliższy czwartek, 19 marca. Początkowo w grze zawartych zostanie jedynie 12 spośród 20 planowanych poziomów. Reszta zostanie udostępniona w późniejszym czasie w formie darmowego DLC.

Secret Agent Clank

Secret Agent Clank faktycznie trafi na konsolę PlayStation 2. Konwersja produkcji znanej z PSP zostanie przeprowadzona przez studio Sanzaru Games. Do światowego debiutu gry dojdzie 26 maja.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie

Dave Mirra BMX Challenge

Code Age Commanders

Tom Clancy's H.A.W.X.

Tekken 6

Stormrise

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time

Dziedzictwo Elfów

Demigod

WWE Legends of WrestleMania

Valkyrie Profile: Covenant of the Plume

The Maw

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords X360

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords NDS

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords PSP

Pocket Pool

Karaoke Revolution Presents: American Idol

Death Jr. and the Science Fair of Doom

Army of Two: The 40th Day

The King of Fighters XII

Supersonic Acrobatic Rocket-Powered

Wolfenstein

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Burn, Zombie, Burn!

Batman: Arkham Asylum

Star Wars: The Old Republic

Merchants of Brooklyn

gry